Connect with us

Bitcoin

New York chce omezit mining Bitcoinu – ohrožuje nový zákon těžbu BTC v USA?

Zveřejněno

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Americký stát New York by mohl omezit nebo dokonce zcela zakázat těžbu bitcoinu (BTC). Tento postoj je o to kurióznější, že nový starosta největšího města tohoto státu New York City Eric Adams chce učinit z metropole USA hlavní město bitcoinu.

Situace pro těžaře Bitcoinu z New Yorku se zhoršila poté, co návrh zákona o omezení těžby BTC z dílny Anny Kellesové prošel hlasováním v newyorském Senátu a v platnost vejde, pokud ho schválí newyorská guvernérka Kathy Hochulová.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Špatná inerpretace?

Z návrhu zákona vyplývá, že nové těžební operace v New Yorku budou zakázány a ti, kteří již BTC v New Yorku těží, si budou muset během následujícího 2letého moratoria obnovit licenci na své podnikání. Autorka zákona Anna Kellesová však upozorňuje, že tato interpretace jejího zákona není úplně šťastná:

,,Je důležité pochopit, že to není zákaz. Jedná se o třístránkový zákon. Bylo by úžasné, kdyby si ho lidé přečetli, ale často jeho interpretace je založena jen na emocích,“ odpověděla CNBC, přičemž zdůraznila, že cílem této legislativy je jen „omezit uhlíkovou stopu spojenou s těžbou kryptoměn“. To se týká především Bitcoinu, kde po přechodu Ethereum na Proof of Stake (PoS) bude bitcoin jedinou velkou kryptoměnou fungující na tomto energeticky náročném konsensu Proof of Work (PoW).

Kellesová následně ve zkratce vysvětlila, že zákon by se měl dotýkat jen těžařů BTC, kteří využívají energii získanou z uhelných dolů. Jinak řečeno těžba za pomoci energie ze zelených zdrojů by neměla být ve státě New York omezována ani po schválení této legislativy.

Legislativa může vyhnat těžaře z New Yorku

Kritici jejího zákona však upozorňují, že ačkoli je jeho návrh relativně úzký, obávají se, že stejně vytiskne stávající těžaře z New Yorku, kteří se přesunou do crypto-friendly států. ,,Moratorium a omezení týkající se toho, jak získávají těžaři energii, pro ně nevytváří pohostinné prostředí,” uvedl Fred Thiel z bitcoinové těžařské společnosti Marathon Digital. ,,Nakonec je to vzkaz pro těžaře BTC, aby se drželi od New Yorku dál, protože jsou to jen první kroky k tomu, co se může promítnout do všeobecného zákazu těžby v tomto státě.“

Thiel upozornil, že newyorští těžaři investovali v New Yorku velké peníze, které vyžadují více než 5letou návratnost a že za takových okolností si další firmy výrazně rozmyslí, zda přijedou do New Yorku, kde jim kdykoli bude hrozit omezení nebo vyhoštění.

Povede k podobným zákonům v dalších státech?

Odborníci na Bitcoin a jeho těžbu také varují, že schválení tohoto zákona by mohlo vést k dalším podobným legislativám i v jiných amerických státech, což by mohlo ohrozit současnou dominantní pozici USA jako největšího těžaře BTC – podle dat Cambridge University mají těžaři v USA pod kontrolou více 35% celosvětového hashrate BTC.

Autorka zákona Anna Kellesová s názorem Thiela z Maraton Digital Holdings nesouhlasí a myslí si, že těžaři BTC v New Yorku zůstanou – jako příklad uvedla ty, kteří těží BTC pomocí energie z místních vodních elektráren, která je zelená. Taková vodní elektrárna se nedá přesunout jinam a těžaři budou chtít nadále čerpat výhody z toho, že je zdrojem levné a zelené energie.

Zdroj:www.cnbc.com,cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.