Connect with us

Ethereum

NFT pozemky způsobily šílenství! ETH síť lámala rekordy – Rekordně vysoké poplatky, Etherscan vypadával

Zveřejněno

Stablecoiny
Zdroj: Pixabay.com

Síť Ethereum dnes v noci zažila rekordní zátěž! Poplatky byly 150x vyšší než obvykle několik hodin, Etherscan dokonce vypadával. Mohlo za to mintování pozemků do nejslavnější NFT sbírky. Ti, kteří to dokázali, slušně vydělali.

Rekordní hodnoty

Dnes v noci proběhl mint Otherdeeds, přičemž obecně se předpokládá, že Otherdeed NFT budou reprezentovat pozemky v Otherside Metaverse. Mintovat bylo možné jen v ApeCoinu (APE) a až donedávna nebylo známo, jaká bude jejich skutečná cena. To zvýšilo cenu APE během posledních týdnů na rekordní hodnoty. Otherside je velmi očekávaný svět Metaverse, který bude zahrnovat zobrazování značek různých nejslavnějších NFT, zejména Bored Ape Yacht Club, ale také Meebits, Cool Cats, CryptoPunks a dalších. Projekt vyvinula společnost Yuga Labs ve spolupráci s Animocou Brands, která stojí za populární, ale stále nevydanou hrou Metaverse, The Sandbox.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tyto pozemky se mintovaly za fixní cenu 305 APE, ačkoli původně se plánovalo spustit projekt prostřednictvím holandské aukce. Od tohoto plánu se však nakonec upustilo, aby se předešlo „válce historických rozměrů z hlediska transakčních poplatků“. Samotný mint však způsobil přesně to, co vývojáři nechtěli. Za pár hodin síť spotřebovala více než 177 milionů dolarů na poplatcích za gas a po NFT byl taková poptávka, že v jednom bodě Etherscan zcela přestal fungovat.

Poplatky za mint se pohybovaly na úrovni 2-4 ETH, pokud jste chtěli být úspěšní. Transakci na obrázku níže trvalo 47 minut, než v síti prošla! Jen pro lepší pochopení poplatků, klasická transakce ETH mezi dvěma peněženkami, která obvykle stojí kolem 2-3 USD stála v této době 300 až 400 USD při nízké prioritě.

V síti bylo však téměř 100 000 transakcí, přičemž mnoho z nich pochopitelně selhalo, protože nenastavili dostatečně vysoký poplatek. Pokud vám transakce při mintu NFT selže z důvodu vyprodání NFT, poplatek se vám stejně nenávratně spálí. Tvůrci Yuga Labs však zveřejnili velké gesto, když slíbili refund všem neúspěšným transakcím.

Otherside pozemky

Během mintu klesla cena pozemků až k 4,7 ETH za kus. Momentálně v době psaní tohoto článku je cena na úrovni 8,5 ETH a stále roste. V případě dvou pozemků vás vyšel mint spolu s poplatkem na přibližně 6 ETH, aktuálně byste tak měli 17 ETH.

Toto je jen další z příkladů, jakou sílu má samotný trh s NFT, a že v případě úsilí a studia NFT dokážete poměrně jednoduše a slušně profitovat, i když všechny světové trhy včetně kryptoměn klesají.

Zdroj: Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.