Connect with us

Bitcoin

Norský miliardář před týdnem a půl kritizoval Bitcoin. Dnes je z něj investor

Zveřejněno

norsko bitcoin
Canva.com, Koláž Kryptonovinky

Názory lidí se občas mohou měnit expresně rychle. Příkladem je konání norského miliardáře Oystein Straya Spetalena, který hovořil o Bitcoinu v kritickém duchu ještě před necelými dvěma týdny, ale mezitím už stihl do něj investovat a přiznat, že se v něm mýlil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Miliardář Øystein Stray Spetalen 18.března mluvil během konference DNB v souvislosti s Bitcoinem kriticky, přičemž poukazoval na, v poslední době častokrát zmiňovaný, negativní dopad těžby Bitcoinu na přírodu. ,,Bitcoin dnes spotřebovává tolik energie jako celé Norsko. Je mimořádně ekologicky nepřátelský. Naše úřady a Evropská unie by ho měli okamžitě zakázat, abychom snížili emise CO2. Je to nesmysl. Daří se nám i s platebními systémy, které jsou dnes zavedeny,“ konstatoval.

Od onoho momentu uběhlo 12 dní a Øystein Stray Spetalen otočil o 180 stupňů. V rozhovoru pro magazín Finansavisen oznámil, že investoval do největší norské kryptoburzy MiraiEx a také si koupil nějaké kryptoměny do vlastní držby.

,,Když se změní fakta, změním se i já. Potkal jsem zakladatele MiraiEx a přiznal jsem, že jsem se mýlil. A když jsem se dozvěděl, že Kjell Inge Rokke (další norský miliardář) se již dostal k Bitcoinu, bylo mi to naprosto jasné. Nemohu snést, že Rokke vydělává peníze a já ne,“ prohlásil.

Narážel tím na skutečnost, že Kjell Inge Rooke skrz firmu Aker ASA investoval do Bitcoinu už 58 milionů dolarů. Informovali jsme vás o tom již v úvodu března.

Nórsky gigant na čele s miliardárom Røkkem nakúpil bitcoiny za 58 miliónov dolárov

Norské smíšené signály

Ze severské země přicházejí směrem k Bitcoinu několik smíšených signálů. Minulý týden guvernér norské centrální banky Norges Bank Oystein Olsen řekl, že Bitcoin určitě nemůže nahradit tradiční peníze a označil ho za příliš nákladný na zdroje.

Na druhou stranu každý norský občan má v BTC již kolem 26 720 Satoshi, což je již přes 15 dolarů a to díky tomu, že vládní penzijní fond kupuje podíly v institucích jako jsou Tesla, Microstrategy a Square (jelikož tyto firmy vlastní Bitcoin, Norové v nich mají tuto nepřímou akvizici).

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.