Connect with us

Bitcoin

Norští těžaři BTC vyhráli důležitý boj – jejich podnikání nezakážou

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Norští těžaři vyhráli ve své zemi nelehký boj – iniciativa několika parlamentních stran vedoucí k zákazu těžby BTC v této zemi se nezdařila.

Jak informoval portál Cointelegraph, zákaz těžby Bitcoinu v Norsku, který v březnu navrhla Red Party (Norská komunistická strana), v hlasování minulý týden neprošel, protože kromě ní jej podpořily pouze norské levicové strany včetně Socialistické levicové strany, Rudé strany a Strany zelených.

Jaran Mellrud, Nor, který je analytikem platformy Arcane Research, potvrdil, že pro těžbu BTC v Norsku to znamená de facto velké vítězství. ,,Jelikož tyto politické strany prohráli hlasování, pravděpodobně se pokusí udělat další pokus o zvýšení daní speciálně pro těžaře BTC, což nyní zůstal jejich jediný nástroj, skrze který jim mohou ztížit život,“ nastínil další problém, kterému bude podnikání s těžbou BTC v Norsku čelit.

Těžařům se mezitím v Norsku daří, protože tato země je pro těžbu Bitcoinu ideální s ohledem na přírodní podmínky a bohaté zdroje 100% obnovitelné zelené energie a stejně tak pro nízké ceny těchto energií. Důkazem je i skutečnost, že norští těžaři mají pod kontrolou přibližně 1% celosvětového hashrate BTC.

Graf: Až 88% energie v Norsku pochází z vodních elektráren

Jaran Mellerud k politickým stranám, které se těžaře snažily vytlačit z Norska, doplnil: ,,Naštěstí nebyli úspěšní a toto rozhodnutí vlády nezakázat těžbu bitcoinů by mělo být pro ně posledním hřebíkem do rakve pokud jde o pokusy zbavit se tohoto odvětví.“

Pokud jde o energii, uprostřed severního a severního Norka je cena za kilotatthodinu 0,12 norské koruny (0,0122 USD), což je mimořádně atraktivní cena – jinak řečeno pro těžaře BTC velmi výhodná. Mellerud dodal, že úspěch při zmiňovaném hlasování, které se snažilo zakázat těžbu BTC, snižuje také pravděpodobnost prosazení speciální daně pro tento podnikatelský segment.

Zdroj:Cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.