Connect with us

Kryptoměny

Nováčci pozor: Neudělejte na Binance transakci, která vás bude mrzet!

Zveřejněno

binance transakcie
Binance Czech & Slovak

Koupit a obchodovat kryptoměny přes největší kryptoměnovou burzu Binance, obzvláště pokud k tomu použijete mobilní aplikaci „Binance Lite“ optimalizovanou pro potřeby nováčků, není žádný problém. V souvislosti s Binance se však občas objevuje kritika týkající se nepřehledného řešení výběru z burzy (withdrawals) na privátní peněženky. Právě tomuto tématu se věnujeme v tomto článku, protože pro nováčky je velmi důležitá.

Transakce pro nováčky ve zkratce

Podobně jako v roce 2017 tak v koncem roku 2020 a začátkem roku 2021 přibylo do tohoto trhu množství nováčků, kteří při prvotním kontaktu s kryptoměnami nerozumějí přesnému principu nakládání s kryptoměnovými transakcemi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Úvodem je proto nutné zdůraznit základní podmínku úspěšné transakce – posílejte kryptoměny pouze v rámci sítě dané kryptoměny. Zjednodušeně řečeno to znamená, že Bitcoin můžete posílat pouze v rámci bitcoinového blockchainu, Ethereum pouze v rámci Ethereum blockchainu či Cardano pouze v rámci Cardano blockchainu a tak dále …

Ještě jednodušší:

  • Při transakcí Bitcoinu (BTC) vyberete síť Bitcoin (BTC)
  • Při transakcí Litecoinu (LTC) vyberete síť Litecoin (LTC)
  • Při transakcí Cardano (ADA) vyberete síť Cardano (ADA)
  • Při transakcí Ethereum (ETH) vyberete síť ERC-20. Počkat, cože? Jaké ERC-20?

Ethereum a Binance to komplikují

Ano … Ethereum to tak trochu komplikuje. A tak trochu to komplikuje i burza Binance.

Základní „problém“ je v tom, že Ethereum (ETH) ale také všechny ostatní tokeny, které fungují na tomto blockhainu, se posílají z burzy Binance přes síť s označením ERC-20. Čili v nabídce síti není žádné „ETH“, což by bylo pro nováčky minimálně v případě výběru ETH snadněji pochopitelné.

Vysvětlivka: Kryptoměna Ethereum je velký ekosystém, na kterém funguje množství jiných kryptoměn – říkáme jim ERC 20 tokeny. ERC-20 tokeny se tedy přesouvají v rámci Ethereum sítě.

Takže ještě jednou: Chcete-li přes Binance poslat Ethereum (ETH) na vaši peněženku, která je určena pro kryptoměnu Ethereum, tak prostě zvolte ERC-20 a vše bude v pořádku.

Obrovský problém nastane tehdy, když místo sítě ERC-20 zvolíte jinou síť – na výběr vám totiž Binance nabízí i sítě sítě BEP-2 a BEP-20. Pokud zvolíte při výběru síťě BEP-2 o vaše kryptoměny přijdete. Pokud zvolíte síť BEP-20, vaše peněženka musí podporovat Binance Smart Chain (takovému problému se ale chcete také zřejmě vyhnout, zvláště pokud jste úplný nováček a ani nevíte, co to ten Binance Smart Chain vlastně je).

Bohužel realita je taková, že mnoho nováčků už udělalo chybnou transakci. Sítě BEP-2 nebo BEP-20 si totiž chybně vybrali, aby ušetřili na transakčních poplatcích a to aniž by přitom věděli, že tato transakce se realizuje nesprávně. Učinili tak dokonce i přesto, že je před potvrzením transakce aplikace Binance ještě jednou upozornila, aby si ověřili, zda vědí, co dělají.

Pomocná infografika

Zastupitelstvo burzy Binance pro Slovensko a Českou republiku ze zmiňovaných důvodů zveřejnilo přehlednou infografiku, v rámci které vysvětluje, jak realizovat transakce v případě nejpoužívanějších kryptoměn Bitcoin, Ethereum, BNB, BUSD a USDT. Tato tabulka by měla dobře posloužit každému nováčkovi, který se v problematice ztrácí. Pozorně si ji proto nastudujte:

Transakcie Binance

Pokud si nejste jisti …

Stále si nejste jisti? Tak udělejte zkušební transakci malé hodnoty, abyste si ověřili, že prostředky dorazí v pořádku. Při realizaci první transakce rozhodně nedoporučujeme provádět celou investici. Obzvláště pokud jde o částku, jejíž ztráta by vás velmi mrzela. Kryptoměny si třeba tak trochu „odzkoušet“ – stejně jako cokoliv jiného, ​​v čem je člověk nový. Nebo se prostě raději ptejte zkušenější.

Binance je dobrá burza

Přestože uvedené informace naznačují nepřehlednost Binance, po ostatních stránkách vám ji rádi doporučujeme a dokonce ji označujeme za nejvhodnější burzu na nákup a obchodování kryptoměn. Z našeho pohledu jde o nejlepší volbu – a to i pro nováčky díky tomu, že její mobilní aplikace Binance Lite vše usnadňuje i těm nejméně zkušeným. Binance má totiž nejširší nabídku kryptoměn, vysokou likviditu a také dobré jméno napříč kryptokomunitou. Pokud byste na ní zvažovali registraci, určitě na to použijte náš registrační link s doživotní 20% slevou na poplatky za obchodování. Pokud váháte, naši rozsáhlou recenzi Binance, která poukazuje na plusy i mínusy, si můžete přečíst zde.

Jak používat Binance Lite

Chcete-li se seznámit s tím, jak aplikace Binance Lite funguje a jaké možnosti přináší a to ještě před tím, než se na burze zaregistrujete, podívejte se video z dílny partnerského YouTube kanálu Zaujalo ma:

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.