Connect with us

Kryptoměny

Novogratz se konečně vyjádřil ke krachu LUNA a UST – tetování mu ho bude navždy připomínat

Zveřejněno

Tetovanie LUNA
Twitter Michael Novogratz

Miliardář Michael Novogratz stojící za společností Galaxy Digital (TSE: GLXY), který za normálních okolností „tweetuje“ na denní bázi, byl po krachu kryptoměny LUNA a k ní příslušejícího stablecoinu UST na sociálních sítích neobvykle neaktivní.

Zřejmým důvodem byla skutečnost, že Novogratz, který je vnímán i jako velký bitcoinový býk, se mezitím stal také velkým fanouškem kryptoměny LUNA, jejíž symboliku si dokonce nechal vytetovat na ruku. Inu a ještě podstatnějším konstatováním je, že do LUNA investovala i jeho firma kryptoměnová investiční a správcovská firma Galaxy Digital, která na to nyní výrazně doplatí.

Po prvotním šoku Novogratze, který souvisel s kolapsem ekosystému LUNA a stablecoinem USDT, Novogratz na Twitteru uvedl: ,,Uplynulý týden jsem strávil úvahami o ekonomice a o makrotrzích a o postavení Galaxy v něm.“

Poznámka: Galaxy Digital a také samotný Novogratz investovali do Terra (LUNA) od září 2020, tedy ještě v období, kdy nepatřila tato kryptoměna mezi 10 největších na trhu. Následný růst její hodnoty tedy přinášel firmě i samotnému miliardáři nejprve nemalé zisky.

Novogratz následně poskytl svůj pohled na to, co vedlo k fatálnímu kolapsu těchto kryptoměn, když konstatoval, že šlo o kombinaci, kterou nastartovalo nejprve řízení centrálních bank (QE, nízké sazby, uvolněná monetární politika), které vedlo k obrovské bublině likvidity a příliš velkým tlakem na Terra, aby poskytovala vysoké úrokové výnosy z držby uživatelů. ,,Růst UST explodoval z 18% výnosu nabízeného v protokolu Anchor, který nakonec převálcoval jiné využití blockchainu Terra. Tlak dolů na rezervní aktiva spojený s výběrem UST spustil stresový scénář podobný bankrunu.“

Novgratz následně konstatoval, že Galaxy Digital se prý podařilo přežít tento propad, protože firma udělala čtyři věci: diverzifikované portfolio, vybírala zisky místo toho, aby držela mince, použila rámec rizik a pochopila, že investice jsou ovlivňovány makro-událostmi.

To ovšem neznamená, že kolaps Terra (LUNA) nebude tuto veřejně obchodovanou firmu bolet – vždyť sama o sobě pokud jde o cenu její akcie se propadla za měsíc o více než 50% a od úvodu roku je ve ztrátě 65%. Kromě toho k 31. prosinci měla podle podání na SEC v LUNA hodnotu přes 400 milionů dolarů a minulý týden firma během earnings oznámila, že v prvním kvartálu utrpěla ztrátu 300 milionů dolarů. Ta však ještě nemohla nezohledňovat události spojené s propadem LUNA, protože k tomu došlo až ve druhém kvartálu.

Inu a pokud jde o slavné tetování? Michael Novogratz k němu dodal: ,,Moje tetování se stane konstantní připomínkou, že rizikové investice vyžadují pokoru.“

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.