Connect with us

Kryptoměny

Nový průzkum naznačuje, že kryptoměny nejsou používány pouze na koupi drog

Zveřejněno

Bitcoin Bankomat
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Průzkum, který vypracovala výzkumná společnost Visual Objects naznačuje, že lidé používají kryptoměny na nákup běžných věcí častěji, než na nákup drog.

Jak konstatoval portál Cointelegraph, výsledky průzkumu vyjadřují poměrně značný kontrast mezi tím, jak jsou kryptoměny vnímány lidmi, kteří je nepoužívají a tím, na co se používají opravdu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Studie zjistila, že ačkoli se kryptoměny opravdu nadále díky svému anonymnímu charakteru dají využívat i na nelegální činnosti a to z velké části, lidé je míjejí i na absolutně běžné věci – jako je například nákup potravin a oblečení.

Průzkumu se zúčastnilo 983 respondentů z USA, kteří rozumí kryptoměnám. Avšak jen 120 z nich je opravdu používá na platby.

Co si myslí VŠICHNI, včetně těch, co nimi neplatí?

40% ze všech respondentů, tedy i ti, kteří kryptoměnami běžně neplatí, uvedlo, že nejčastěji se podle nich využívají k cenové spekulaci, čili jako investici. Následovalo 30% využití na nákup nelegálního zboží, tedy i drog a s 23 procenty se umístil na třetí příčce nákup elektroniky. Na čtvrtém místě se umístilo investování kryptoměn do zlata (21%), následujíc nákupem oblečení (15%), nemovitostí (15%) a jídla (14%).

Jaká byla realita?

Zajímavější závěry přinesla anketa, v níž odpovědělo jen 120 respondentů, kteří využívají kryptoměny pravidelně. V ní se ukázalo, že nákup nelegálního zboží zdaleka není hlavním předmětem jejich využití. Na prvním místě se umístilo využití kryptoměn na nákup jídla (38%), následujíc nákupem oblečení (34%), spekulace nad cenou (29%), nákupem zlata (21%), zbraní (15%) a drog (11%).

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.