Connect with us

Kryptoměny

Nový žhavý trend? Nakupování nemovitostí za kryptoměny!

Zveřejněno

byt
Zdroj: Pexels.com

Kryptoměny při koupi nemovitosti nejsou oblíbeným nástrojem jen ve virtuálních světech, kde byl minulý měsíc nějaký „blázen“ (nebo génius?) schopen za tokeny SAND v hodnotě 450 000 dolarů koupit virtuální dům v metaverse projektu Snoop Dogga, ale zdá se i v reálném, rozuměj fyzickém světě.

Ryan Serhant – realitní makléř a hvězda programu „Million Dollar Listin New York“, který prodal ve své kariéře nemovitosti již za více než 1 miliardu dolarů, dokonce odvážně tvrdí, že více než 50% realitních transakcí se bude do 5 let realizovat přes kryptoměny.

,,Mnoho kryptoměnových velryb bude přesouvat své peníze a vkládat je do tvrdých aktiv, kupovat si podkrovní byty a tak dále,”spekuluje. ,,Myslím si, že se nacházíme ve velmi výjimečném časovém bodě.”

Serhant uvedl také konkrétní příklady z praxe. ,,Jen v New Yorku máme tento měsíc jeden nebo dva obchody, které jsou realizovány transakcemi z jedné krypto peněženky do druhé. Potom máme 6 nebo 7 obchodů, které budou realizovány přes zprostředkovatele (kryptotransakcí) BitPay.”

Celebrita mezi realitními makléři si myslí, že v souvislosti s nemovitostmi by neměly ignorovat kryptoměny ani banky. Mohly by je prý akceptovat i při žádostech o úvěry.

Tento okamžik však zatím ještě nepřišel. ,,Nyní když půjdu k institucionálnímu věřiteli a chci si jít půjčit na dům a použít jeho financování, pokud řeknu, že všechna má aktiva jsou v Solaně, Ethereum a v Bitcoinu, tak banka mi řekne: To je příliš riskantní, volatilní, nemůžeme vám na to půjčit, nebo vám půjčíme peníze s 25% úrokem a podobně,” vysvětlil.

Serhant vidí v kupování nemovitostí za kryptoměny obrovský potenciál. Upozorňuje však, že i tento trh má své limity a regulace. Použité kryptoměny musí mít známého majitele – jinak řečeno celý obchod musí projít procesem KYC (poznej svého klienta), aby se ověřilo, že se nejedná o zdroje z nelegální činnosti.

Následně doplnil: ,,Pokud má někdo 20 milionů dolarů v Ethereum a chce 15 použít ke koupi bytu, budu velmi šťastný, pokud mu budu moci tento obchod zprostředkovat,” dodal.

Zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.