Connect with us

Bitcoin

Obrovská zpráva? Bitcoin si „adoptoval“ BlackRock – přináší jeho spotovou expozici institucím

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Největší správcovský gigant na světě BlackRock, který spravuje klientům kapitál v celkové částce přes 10 bilionů dolarů, oznámil spuštění vlastního bitcoinového privátního trustu, který umožní institucionálním investorům přímou spotovou expozici vůči BTC.

Cena Bitcoinu na tuto důležitou zprávu, kterou považují mnozí za mimořádně býčí, posílila k úrovni 25 000 USD, ale následně klesla zpět k současným 24 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BlackRock uvedl, že přinést na trh spotovou expozici vůči Bitcoinu skrze jeho privátní investiční fond bylo rozhodnutí pramenící z „neutuchající poptávky ze strany klientů po tomto produktu“. Toto velké oznámení přitom přišlo jen týden od momentu, jak BlackRock potvrdil, že ve spolupráci s americkou kryptoměnovou směnárnou Coinbase umožní svým klientům expozici vůči BTC skrze platformu pro správu aktiv Alladin, přes kterou se připojí na službu Coinbase Prime.

,,Navzdory prudkému poklesu na trhu digitálních aktiv stále zaznamenáváme značný zájem některých institucionálních klientů o to, jak cenově efektivně přistupovat k těmto aktivům pomocí našich technologií a produktových možností. Bitcoin je nejstarším, největším a nejlikvidnějším digitálním aktivem a v současnosti je hlavním předmětem zájmu našich klientů v prostoru digitálních aktiv,“ uvedl správcovský gigant v oficiálním oznámení.

Zajímavě působí i vyjádření CEO BlackRock Larryho Finka, který uvedl, že zatímco na jejich webové stránce evidovali 3000 hitů (poptávek) po tématu Covid a v podobném rozsahu i po tématu monetární politiky, ve stejném časovém úseku evidovali až 600 000 hitů ve spojení. ,,To nám řeklo, že Bitcoin si uchytil pozornost a představivost lidí,“ konstatoval.

Lex Moskevski, jeden z předních analytiků kryptotrhu, který má na Twitteru přes 100 tisíc followerů, přirovnal oznámení BlackRock k významnému oznámení Paula Tudora Jonese v roce 2020. ,,Adopce bitcoinu firmou BlackRock působí jako moment Paula Tudora Jonese pro rok 2022,“ napsal připomínajíc, že tento miliardář byl v roce 2020 prvním velkým hráčem z Wall Street, který přiznal, že je bitcoinerem a vidí v BTC velký smysl.

,,Věci, které poháněly bitcoinové bullruny: Paul Tudor Jones > přicházely instituce. Tesla > přicházely veřejně obchodované společnosti. El Salvador > přicházely první země. BlackRock? Přicházejí všichni, dodal Moskevski v dalším „tweetu“.

Oznámení BlackRock o umožnění přímé spotové investice do Bitcoinu je zajímavé i vzhledem k předchozím tvrzením této společnosti poukazujícím na ekologickou záhadnost bitcoinu (jeho těžby) a snahy BlackRock dodržovat pravidla ESG (společensky a sociálně odpovědné investování a investiční strategie). Nový privátní bitcoinový fond BlackRock se věnoval i tomuto tématu, protože v tiskové zprávě poukázal na povzbudivý plán na „dekarbonizaci“ kryptoměn, který vytvořily neziskové organizace Energy Web ve Švýcarsku a RMI v USA.

Twitter kanál Bitcoin Archive připomněl, že právě kritika ekologičnosti těžby BTC ze strany BlackRock přiměla v roce 2021 Elona Muska zvážit toto téma, což nakonec vedlo k rozhodnutí, že Tesla přestala akceptovat bitcoiny jako platidlo. ,,Byl to BlackRock který vytvořil tlak na Elona Muska, když Tesla koupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Nyní BlackRock jde napříč bitcoinu a jako by říkal korporátnímu světu, že Bitcoin je legitimní, pojďte a kupte si nějaké.“

Poznámka: Pokud jde o téma ekologičnosti těžby Bitcoinu, z posledního reportu Bitcoin Mining Council (BMC), která sdružuje přes 50% těžařů BTC (podle hashrate) vyplývá, že více než 59,5% těžby bitcoinu se aktuálně realizuje pomocí zelených zdrojů. V případě členů asociace jde již o více než 66%.

,,Tak abych to uvedl na pravou míru… BlackRock může svým klientům nabízet spotovou expozici vůči bitcoinu prostřednictvím soukromého fondu. SEC však stále nepovoluje spotové Bitcoin ETF pro retail. Předpokládám, že drobní investoři jsou příliš nemotorní na to, aby dělali dospělá rozhodnutí? Ne jako ti UBER smart bohatí lidé,“ komentoval čerstvou zprávu Coin Bureau, jeden z nejznámějších kryptoměnových influencerů, který poukázal na zvláštnost, že v USA stále není povoleno spotové Bitcoin ETF, které by zajistilo regulovanou spotovou expozici vůči BTC běžným lidem, ale skrze privátní fondy mohou do BTC investovat tímto způsobem velké instituce.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.