Connect with us

Bitcoin

Obtížnost těžby BTC poprvé po 2 měsících klesla. Mineři prodali v září 8000 BTC

Zveřejněno

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoinoví těžaři se v září opět dostali pod stres – naznačuje to pokles hashrate od historických maxim, úprava mining difficulty a také analýza jejich peněženek, která naznačuje, že bitcoiny ve větším prodávali.

Podle onchain analytické platformy Glassnode prodali těžaři BTC v září přibližně 8 000 BTC – vyplývá to z pohledu na adresy, o kterých se ví, že jim patří.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Fakt, že bitcoiny prodávají, může naznačovat, že při současné ceně BTC nejsou schopni tyto bitcoiny držet a musí jejich prodejem financovat svou další činnost. Je zároveň možné, že ti, kteří nemají k dispozici levný zdroj energie, mohou těžit aktuálně v mínusu – rozuměj jejich náklady jsou vyšší, než současné příjmy z vytěžených BTC.

Pokles ceny BTC vedl v předchozích dvou týdnech i k poklesu hashrate, který byl dříve na historických maximech, což vedlo k úpravě mining difficulty, čili obtížnosti těžby, která klesla o 2,14 %. Tato důležitá metrika, která zajišťuje neměnnou předem stanovenou inflaci BTC, se upravila směrem dolů poprvé po dvou měsících, kdy průměrný hashrate v předešlých 2 týdnech (mining difficulty se upravuje podle hashrate v předešlých 14 dnech) klesl na 224.41 EH/s z předchozích 229.39 EH/s..

Úprava mining difficulty však učinila těžbu BTC o něco jednodušší, což zřejmě mohlo být impulsem pro obnovení většího zájmu o těžbu. I v kombinaci s jinými možnými faktory se totiž krátce po úpravě mining difficulty směrem dolů dostal hashrate opět na nová historická maxima. Při pohledu na současná data od blockchain.com je hashrate BTC na novém ATH 240 EH/s při 7denním průměru, respektive 1. října dosáhl v hrubém odhadu rekordního dne s hashrate až přes 280 EH/s.

Zdroje:cointelegraph.com,blockchain.com,btc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.