Connect with us

Kryptoměny

OFICIÁLNÍ: Burza Binance byla hacknuta, přišla o 7000 BTC

Zveřejněno

binance-hack
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Největší burza s kryptoměnami Binance se poprvé od vzniku stala obětí vážnějšího hackerského útoku. Na své oficiální stránce potvrdila, že přišla o 7000 BTC, čili přes 41 milionů dolarů.

Šéf burzy Changpeng Zhao v oficiální tiskové zprávě zveřejněné na stránce Binance ujistil zákazníky, že se nemusí obávat žádných ztrát svých kryptoměn, které měly na burze.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Přinášíme vám překlad oficiálního oznámení Binance s podrobnostmi o útoku a dalším postupem Binance:

Dnes jsme objevili vážné narušení naší bezpečnosti. Hackeři byli schopni získat přístup k velkému počtu uživatelských API klíčů, 2FA kódů a potenciálně i dalších informací. Hackeři na to použili různé techniky včetně phishingu, virů a jiných forem útoků. Stále se snažíme identifikovat všechny způsoby, které použili. Mohou existovat i další ovlivněné účty, které jsme dosud nebyli schopni identifikovat.

Hackeři byli schopni vybrat z burzy v jedné transakci 7000 BTC:
https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b406091959700dbffcff30a60b190133721e5c39e89bb5fe23c5a554ab05ea

Výše uvedená transakce (související s tímto útokem) ovlivnila jen naši HOT peněženku (která obsahovala asi jen 2% našich celkových BTC holdingů). Všechny naše další peněženky jsou v bezpečí a nepoškozené.

Hackeři měli trpělivost čekat a vykonávat dobře organizované transakce prostřednictvím několika zdánlivě nezávislých účtů v nejvhodnějším čase. Transakce je strukturována způsobem, který prošel našimi stávajícími bezpečnostními kontrolami. Mrzí nás, že jsme nemohli zablokovat tento převod před tím, než byl proveden. Po jeho realizaci se spustily různé alarmy v našem systému. Okamžitě jsme pak zastavili všechny výběry.

Binance využije fond #SAFU na pokrytí ztrát z tohoto incidentu v plné výši. Nebudou ovlivněny žádné prostředky našich užívatelů. Musíme provést důkladné prozkoumání naší bezpečnosti. Ta bude zahrnovat všechny části našich systémů, dat a jejich množství. Odhadujeme, že to bude trvat asi jeden týden. Průběžně vás budeme informovat o tom, jak postupujeme.

Nejdůležitější je, že výběry a vklady musí být v tomto období pozastaveny. Prosíme o pochopení. Nadále nabízíme možnost obchodování, abyste mohli upravit své pozice, pokud si to přejete. Uvědomte si, že hackeři mohou stále kontrolovat nějaké uživatelské účty a mohou je používat k ovlivňování cen. Situaci budeme pozorně sledovat. Avšak po zablokování výběrů si myslíme, že hackeři nemají velký důvod ovlivňovat trh.

V tomto těžkém čase se snažíme zachovat transparentnost a oceňujeme vaši podporu. Mimochodem, já (Changpeng Zhao, šéf burzy, pozn.red.) Budu už o pár hodin hostem v naplánovaném AMA na Twitteru (AMA = Ask me anything, populární online diskuse na REDD).

Zdroj: binance.com

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše upozornění (zvonek vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.  

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.