Connect with us

Analýzy

On-chain analýza Bitcoinu: Metrika, kterou se vyplatí sledovat, pokud chcete vidět náznak bullrunu

Zveřejněno

BTC onchain
Zdroj: Canva.com, Glassnode

Onchain analytická firma Glassnode ve své čerstvé analýze Bitcoinu poukázala na moment, který by mohl být předzvěstí potvrzení nového býčího trhu.

Glassnode nejprve poukázala na graf Supply Profitability Cycle, který znázorňuje tři tržní podmínky:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Zelenou barvou jsou znázorněna období, kdy probíhá býčí trh a v profitu je více než 80% BTC (bitcoiny, které realizovaly poslední onchain transakci v době, kdy byla cena BTC nižší, než současná)
  • Červenou barvou jsou zvýrazněna období, kdy je v plusu méně než 55% bitcoinů – jde o nejhlubší fázi medvědího trhu
  • Oranžovou barvou jsou zvýrazněna období, kdy počet BTC v profitu je mezi 55 až 80%.

V současnosti je při ceně bitcoinu 20 700 USD graf v oranžové barvě, protože v plusu je 56% bitcoinů.

Glassnode se zmiňovaných 56% bitcoinů v plusu následně snaží porovnat s tím, jak jsou na tom dlouhodobí držitelé bitcoinu (LTH), kteří jsou definováni jako ti, kteří drží BTC déle než 155 dní. Nejprve uveďme, že pokud jde LTH, tak z této části držitelů BTC je v plusu 60%, tedy o 4% více, než v případě celého trhu.

Dlouhodobí držitelé BTC jsou v zóně „stresu“

Na grafu LTH-Cost-Basis & Behavior nejprve můžete vidět, že dlouhodobí držitelé bitcoinu (LTH) jsou v současnosti v zóně kapitulace/stresu (červená), protože jejich průměrná realizovaná tržní cena za BTC je 23 400 USD, zatímco průměrná realizovaná cena BTC v rámci celého trhu je 21 100 BTC.

Poznámka: Realizovaná cena BTC je průměr vypočítaný na základě ceny každého jednoho vytěženého bitcoinu v době jeho poslední on-chain transakce.

Glassnode zároveň poukázal na fakt, že v této fázi stresu (kdy je jejich realizovaná nákupní cena vyšší, než realizovaná tržní cena celého trhu) je zatím výrazně kratší, než v předešlých medvědích trzích (3,5 měsíce), kdy to bylo 17 měsíců resp. 8 měsíců. To naznačuje, že bearmarket může ještě nějakou dobu trvat, kdyby se historie opakovala.

Druhým zajímavým konstatováním je připomenutí, že 60% dlouhodobých dřižitelů BTC (LTH) je stále v plusu ve srovnání s 56% celého trhu. Na následujícím grafu proto Glassnode znázorňuje, že moment, kdy dochází k výměně, tzn. že celý trh bude z většího procentuálního podílu v plusu, než dlouhodobí držitelé BTC, byl v předchozích okamžicích potvrzením začátku býčího trhu. Zvýrazněno je to na grafu níže zelenou barvou, přičemž šlo o období brzkého bullrunu v letech 2015-2016 a v roce 2019.

Jednoduchým možným vysvětlením, proč právě v tomto momentě nastal v minulosti začátek nového býčího trhu je to, že do trhu začalo proudit více krátkodobých (včetně zcela nových) investorů, kteří se následně díky pokračujícímu růstu ceny BTC dostali do plusu a byli schopni držet bitcoiny v nerealizovaném zisku.

Upozornění

Onchain analýzu nelze vnímat jako investiční radu. Slouží pouze k poskytnutí doplňujících informací o tom, jak se chovají investoři v rámci on-chain transakcí na bitcoinovém blockchainu. Za současných tržních okolností je další vývoj ceny BTC obzvlášť obtížné odhadovat, jelikož poprvé v historii Bitcoinu na něj mají vliv i ​​makroekonomické tlaky v souvislosti se špatnou náladou na globálních trzích, které jsou také v medvědím trhu s velmi pravděpodobným příchodem recese do USA a Evropy. O aktuálních informacích z globálních trhů vás pravidelně informujeme na webu FTNews.sk.

Zdroj:insights.glassnode.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.