Connect with us

Analýzy

On-chain data Bitcoinu: Kde by mohlo být dno a jak je to s akumulací?

Zveřejněno

Bitcoin
ZdroJ: Unsplash.com

Z čerstvých on-chain dat analytické platformy Glassnode lze vyčíst několik zajímavostí – jednak, že dno BTC může být ještě níže, ale zároveň to, že dlouhodobí investoři se chovají jinak, než během předešlých medvědích trhů.

Zhruba 30% dlouhodobých držitelů BTC je ve ztrátě

Při pohledu na první graf (níže) lze vidět, že v současnosti zhruba 30% dlouhodobých držitelů BTC (Long term holders) drží své bitcoiny ve ztrátě – rozuměj koupili je dráž, než je jejich současná tržní cena. Pro vysvětlení za dlouhodobé držitele BTC jsou považovány adresy, na kterých se bitcoiny nepřesunuli alespoň 155 dní a déle.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ve srovnání s předešlými medvědími trhy je však toto procento stále nižší – dno BTC v březnu 2020 po velkém propadu trhů po vypuknutí pandemie Covid-19 v západním světě bylo nalezeno v době, kdy bylo ve ztrátě zhruba 35% adres dlouhodobých držitelů BTC. To se shodovalo i s dny trhu v letech 2018 a 2019 během nejhlubší fáze bearmarketu po bullrunu, který vyvrcholil 17. prosince 2017, kdy se BTC dostal poprvé na cenu 20 000 USD.

Ze zmiňovaného grafu tak lze vyčíst, že dno BTC se většinou objevuje v době, kdy je 30-40% dlouhodobých držitelů BTC ve ztrátě. Pokud by měla být naplněna horní hranice, znamenalo by to, že BTC může klesnout ještě níže k úrovním kolem 10 000 USD až 14 000 USD. Tato podmínka ovšem nemusí být splněna.

Dlouhodobí držitelé mají nejvíce BTC v historii

Zajímavý je pohled na celkové zásoby dlouhodobých držitelů BTC (Total supply held by Long-Term holders), které naposledy výrazněji klesaly před květnem 2021, kdy Bitcoin dosáhl nové ATH na úrovni 64 000 USD. Od té doby však opět rostou a z grafu je zřetelný akumulační trend, což znamená, že dlouhodobí investoři jsou ohledně budoucnosti bitcoinu býčí a současný bearmarket využívají ke koupi „levnějších“ BTC. Z grafu zároveň vyplývá, že dlouhodobí držitelé BTC drží v současnosti nejvíce bitcoinů v historii.

Poznámka: ke grafu nad tímto textem musíme doplnit, že může být i dobrým signálem pro začátek druhé fáze následujícího bullrunu – dlouhodobí držitelé BTC se totiž svých bitcoinů většinou zbavují, když cena roste k novým ATH a naopak nakupují, když klesá nebo probíhá silný medvědí trh.

Výrazné akumulační trendy

V neposlední řadě je třeba zmínit výrazně rostoucí trend takzvaných akumulačních adres. Jedná se o adresy, na kterých jsou evidovány minimálně dvě příchozí transakce a zároveň nemají žádnou historii „prodejů“ (odchozích transakcí). Z grafu je zřejmé, že tyto akumulační adresy rostou výrazným tempem, což je vzhledem k současnému stavu trhu v porovnání s předchozími medvědími trhy netypické (akumulační adresy v předchozích bearmarketech rostly mnohem pomaleji, šly do strany nebo dokonce klesaly).

Posledním grafem je počet adres s nenulovou bilancí (Non-Zero balance), které jsou také na historických maximech. V tomto případě jde také o specifikum tohoto medvědího trhu, protože po konci bullrunu v roce 2018 počet non-zero adres výrazně klesl. Od úvodu roku se počet takových adres zvýšil z 39,6 milionů na 42,7 milionů.

Zdroj: Glassnode, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.