Connect with us

Bitcoin

Onchain data Bitcoinu naznačují akumulaci velryb a přesvědčených hodlerů

Zveřejněno

Veľryba
Pixabay.com

I když cena Bitcoinu je oproti začátku minulého týdne v mínusu zhruba o dvě procenta, tržní on-chain analytik Willy Woo upozorňuje, že na pozadí stále probíhá akumulace BTC ze strany velryb a dlouhodobých bitcoinových hodlerů.

Willy Woo nejprve poukázal na jeho graf „Adjusted Bitcoin Supply Shock“, který kromě ceny BTC ukazuje i chování „spekulativních investorů“ (červená) a „hodlerů“ (zelená). Vidět na něm můžete, že v posledním týdnu se spekulativní investoři bitcoinů zbavovali, zatímco hodleři je opět množili.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Woo následně doplnil graf (v horní části grafu, který je pod tímto textem) vyjadřující pohyby bitcoinů z burz a na burzy. Z něj je zřejmé, že počet bitcoinů na burzách stále klesá a platilo to převážně i o uplynulém týdnu. Jinak řečeno stále více BTC se dostává na studené peněženky, což znamená, že klesá počet investorů, kteří chtějí mít bitcoiny připravené na burzách, aby je mohli okamžitě prodat.

Inu a třetí zajímavý graf (na obrázku dole v dolní části) znázorňuje chování bitcoinových velryb, tedy adres, na kterých je alespoň 1000 BTC. Ty v posledních týdnech opět akumulují bitcoiny, což znamená, že tito velcí hráči považují současnou cenu BTC za dobrou příležitost pro množení mincí.

Woo tedy shrnul, že současný cenový vývoj Bitcoinu je v kontrastu s daty z burz a se sofistikovaným pasivním nákupem na spotových burzách a následným přesunem bitcoinů do peněženek, které ovládají velryby. ,,Můj názor podporují mince, které se přesouvají z burz na studené peněženky. Mezitím se hromadí velryby, které drží více než 1000 BTC. To naznačuje, že institucionální peníze rozmisťují svůj kapitál,“ shrnul.

Se závěry známého onchain analytika se shodují také data platformy Ecoinometrics. Ta 12. února publikovala na Twitteru graf, který znázorňuje, že v současnosti i podle jejích dat dochází ke zvýšené aktivitě bitcoinových velryb.

Bitcoinovému fundamentu nahrává do karet i obrovský skok v hashratu, tedy celkové výpočetní síle vynaložené na těžbu BTC. Hashrate je přitom jeden ze základních ukazatelů vypovídajících o zdraví celého ekosystému. Více jsme o tom psali zde.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.