Connect with us

Ethereum

Opět o krůček blíže k PoS – vývojáři Ethereum spustili další „shadow fork“

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Ethereum (ETH) učinilo další významný krok k přechodu na Proof of Stake konsensus. Zhruba 26 hodin před plánovaným termínem byl totiž spuštěn již desátý tvz. „shadow fork“.

Shadow forky jsou cíleným zkušebním provozem funkcí, které mají být součástí merge na hlavní síti – tedy sloučení současného Ethereum s beacon chainem, které povede k přechodu celé kryptoměny na konsensus Proof of Stake .

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Shadow forky praktikují provedení jedné nebo dvou konkrétních změn v blockchainu, které se vyskytnou na cestě. To se liší od úplných hard forků na testnetech , jako je například testnet Sepolia, ke kterému došlo začátkem tohoto měsíce. Testnety jsou úplnými zkouškami sloučení, které přesouvají celou hlavní síť Ethereum do sítě testovacího prostředí,“ vysvětluje problematiku portal DeCrypt .

Nejnovější shadow fork měl procvičit vydání, ke kterým dojde během posledního testnetu před přechodem Ethereum na PoS, jehož název je Georli a naplánován je na 11. srpna. Půjde o třetí a zároveň poslední testnet před ostrým spuštěním Ethereum na PoS .

Proces přechodu Ethereum na Proof of Stake pokročil tak daleko, že vývojáři nabrali odvahu naznačit předběžné datum tohoto sloučení, kterým je 19. září. Developeři druhé nejznámější kryptoměny věří, že pokud testnet Georli proběhne úspěšně, je tento termín reálně splnitelný.

Pokud jde o spuštění 10. shadow forku, nebyly dosud hlášena žádné významné chyby.

Zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.