Connect with us

Bitcoin

Organické ohodnocení Bitcoinu je na svém novém ATH. Bude následovat cena?

Zveřejněno

Bitcoin NVT
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Respektovaný indikátor respektive model Bitcoinu NVT Price je na svém historickém maximu, což naznačuje, že aktivita na bitcoinové síti je nyní krytá cenou daného aktiva. Jinak řečeno růst ceny bitcoinu je organický vlivem současné maloobchodní a institucionální poptávky po tomto aktivu.

NVT hodnota Bitcoinu (Bitcoin NVT Price) se počítá vydělením tržního stropu (marketcapu) hodnotou kapitálu, který se přesouvá na bitcoinovém blockchainu každý den. Poměr NVT tedy hodnotí současně ocenění Bitcoinu měřením ceny a součtu kapitálu, který se přenáší skrz jeho blockchain. Jeho cílem je tedy zjistit, kdy je bitcoinová síť nadhodnocená ve srovnání se skutečnou hodnotou transakcí, které jí procházejí.

,,Když je hodnota NVT vysoko, znamená to, že hodnota sítě předstihuje hodnotu přenášenou v jeho platební síti, což se může stát, když síť rychle roste a investoři ji považují jako investici s vysokou návratností, nebo alternativně i tehdy, když je cena v neudržitelné bublině,“ vysvětluje portál Woobull.com patřící populárnímu traderu Willymu Woovi.

Článek CryptoSlate uvádí, že existují tři faktory, díky kterým se dá říci, že současný bitcoinový růst je udržitelný a má potenciál pokračovat.

Prvním faktorem je to, že celý trh musí pohánět vpřed spotový trh a ne trh s futures. Jinak řečeno, musí existovat skutečná poptávka ze strany maloobchodních a institucionálních investorů.

Zadruhé objem transakcí v bitcoinovém blockchainu musí být stabilní nebo rostoucí a přitom musí vykazovat znaky stability nebo růstu i ukazatele jako je hashrate, tedy celková výpočetní síla vynaložená při těžbě bitcoinu (mimochodem hashrate poslední dny klesá pozn.red.).

Třetím faktorem, který by podtrhoval trend dlouhodobého růstu, je pravidelné vytváření supportů a rezistence na grafu a tedy nikoliv prudký růst ceny v krátkém časovém rozpětí, který by byl zřejmě neudržitelný a vedl by nakonec k velkému propadu (například jako v roce 2017 v rozmezí ceny 14 tisíc USD až 20 tisíc USD).

V posledních měsících se poměr NVT neustále zvyšuje, což naznačuje, že aktivita uživatelů neustále roste vedle toho, jak roste cena. Jelikož všechny zmíněné faktory zatím vypadají slibně, zvyšuje se pravděpodobnost, že uvidíme dlouhodobější trend růstu ceny.

,, Zatímco čekáme na to, že Bitcoin překoná své dosavadní maximum, a to na měsíčním grafu což je 14 tisíc dolarů, ale i 20 000 dolarů, což byl jeho absolutní strop, chci upozornit, že organické ocenění v rámci NVT price indikátoru je už na svém historickém maximu. Cena ho bude následovat,“ uvedl k tomu populární trader Willy Woo.

Problémem NVT Price indikátoru je v současnosti to, že je na svém all-time-high a je tedy obtížné předvídat, kde může najít nový strop. Tento problem bude čekat i samotnou cenu Bitcoinu, když překoná hodnotu 20 tisíc dolarů. Jinak řečeno dostane se do neprobádané zóny.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.