Connect with us

Bitcoin

Ostrovní stát Tonga by mohl brzy udělat z Bitcoinu zákonné platidlo

Zveřejněno

Tonga
Pixabay.com

Bývalý člen královského parlamentu malého ostrovního státu Tonga Lord Fusitu’a naznačil, že jeho země by mohla učinit z Bitcoinu zákonné platidlo již koncem roku 2022.

Lord Fusitu’a, který aktuálně zastává pozici předsedy globální organizace „parlamentářů proti korupci“ v 5-bodovém plánu popsal cestu Tonga k přijetí Bitcoinu.

Ve zkratce stačí uvést, že tento plán je velmi podobný krokům El Salvadoru, tedy první země, která udělala z Bitcoinu zákonné platidlo. ,,Je vymodelován a je téměř identický se zákonem ze Salvadoru,“ přiznal Fusitu’a.

Tonga je vzdálený ostrovní stát, který má jen kolem 100 000 obyvatel. Dalších 126 000 občanů však podle dat Mezinárodní organizace pro migraci žije v jiných zemích. Například v Austrálii jich je až kolem 18 000.

Velký příjemce remitencí

I z tohoto důvodu je Tonga zemí, která v poměru k počtu obyvatel přijímá nejvíce remitencí na světě (peníze mířící do země od rodinných příslušníků), přičemž ty přicházejí zejména z Austrálie, Nového Zélandu a Spojených států. Mezinárodní finanční korporace odhaduje, že remitence tvoří až 30% celkových příjmů místních domácností.

Stejně jako v případě jiných rozvojových zemí však platí, že z těchto peněz si ukrojí velkou část zprostředkovatelé transakcí typu Western Union. Tento problém podobně jako v El Salvadoru by také v Tonga mohl vyřešit právě Bitcoin.

,,Disponibilní příjem se zvýší o 30%,” řekl Fusitu’a v podcastu s Petrem McCormackem, když přišla řeč na téma remitencí ve spojení s Bitcoinem. Jinak řečeno pokud by Tonga napodobila salvádorský experiment s Bitcoinem a také podporovala adopci Lightning Network, peníze do země by se mohly pomocí bitcoinu přesouvat prakticky bez transakčních poplatků, díky čemuž by obyvatelé této země výrazně ušetřili.

Otazníkem v případě Tonga je reálná dostupnost internetu na ostrově. Podle dat světové banky byla v roce 2017 jen na 50%. Tonga však tvrdí, že aktuálně je toto číslo blízko 90%.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.