Connect with us

Bitcoin

Padl nový rekord. Převedly se bitcoiny v nejvyšší dolarové hodnotě v historii

Zveřejněno

Bitcoin Lightning Network
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V době, kdy se Bitcoin stále drží kolem úrovně 13 tisíc amerických dolarů, se na jeho blockchainu udála velmi zajímavá transakce. Kdosi převedl více než 88 857 BTC – v současné hodnotě okolo 1,15 miliardy amerických dolarů.

Poplatek za tuto transakci byl jen 0,00027847 BTC nebo chcete 3,58 amerického dolaru. Je dobré při výšce tohoto poplatku vzpomenout a možná si trochu zaspekuloval v souvislosti se zlatem, se kterým je Bitcoin častokrát srovnáván. Pokud byste totiž chtěli realizovat transakci zlata v takové hodnotě, vyšlo by vás to nesrovnatelně víc. Na druhou stranu je třeba uvést, že transakční poplatky v bitcoinovej síti nezávisí na hodnotě dané transakce, ale na aktuálním stavu sítě. Při převodu mnohem menšího množství BTC byste tedy zaplatili v daném čase podobnou částku.

Analytická platforma CrystalBlockchain se domnívá, že Bitcoiny byly převedeny z peněženky, která byla spojována s firmou Xapo a protože ta od roku 2019 spolupracuje s Coinbase Custody, je možné, že šlo právě o převod realizovaný těmito společnostmi.

Portál Cointelegraph upozornil, že jde o největší pohyb kryptoměn v historii, pokud jde o jejich dolarovou hodnotu v době realizace. Předchozí rekord patřil převodu burzy Bitfinex – ta sice loni převedla až 161 500 BTC, ale v té době měli hodnotu 1,1 miliardy dolarů. Mimochodem tehdejší poplatek za transakci byl jen 0,68 USD.

Pokud jde o největší transakci bitocinů bez ohledu na jejich dolarovou cenu, ta se realizovala 16. listopadu 2011 – šlo o převod 550 000 BTC. Realizovala ho tehdy burza Mt. GOX a hodnota transakce v dolarech byla tehdy jen 1,32 milionu dolarů. V současnosti by to bylo až 7 miliard.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.