Connect with us

Kryptoměny

Pancakeswap výrazně sníží inflaci svého tokenu- Zamíří CAKE na nová maxima?

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Největší decentralizovaná směnárna na síti Binance Smart Chain, Pancakeswap, připravuje velké změny pro svůj token CAKE, který je hnacím motorem pro celou směnárnu. Plánuje totiž významně snížit inflaci, čímž může pomoci k růstu hodnoty.

Komunitní hlasování

Týden dozadu přišli vývojáři Pancakeswapu s anketou, kde žádali komunitu o hlasování v otázce redukce CAKE odměn pro pooly a LP farmy. Komunita dostala na výběr z několika možností, přičemž vítěz musel mít alespoň 50% hlasů, tedy nadpoloviční většinu. Možnosti byly od 0% snížení – tedy žádná změna, až po snížení odměn o 44% a to z 9 CAKE na 5 CAKE za jeden blok.

Viz také: 5 tipů od Binance, jak zlepšit úspěšnost na Binance Futures

Jak můžete vidět v následujícím tweetu, komunita se shodla jednohlasně – žádá maximální snížení odměn a tím i inflace. Za tuto možnost hlasovalo přes 90% uživatelů.

*** tweet PCK

Redukce odměn o 44%

Zmíněná redukce odměn z 9 CAKE na 5 CAKE v jednom bloku znamená citelné 44% snížení odměn pro pooly a farmy. Co se týče celkové efektivní produkce CAKE za jeden blok podle whitepaperu je tato hodnota na úrovni přibližně 19 CAKE. Avšak červencový report Pancakeswapu hlásí efektivní produkci CAKE už jen na úrovni kolem 17 CAKE za jeden blok, díky odhlašování 10% snížení tvorby nových tokenů.

Po tomto snížení se o necelý měsíc odhlasovalo další, již výše zmíněné. V praxi to znamená, že během necelých 2 měsíců klesne produkce nových tokenů z 19 na 13, což představuje snížení inflace o více než 30%. Denně tedy již nebude vznikat 501 200 CAKE, ale přibližně 343 300. Součet po redukci však stále znamená roční inflaci v desítkách procent, což může trochu brzdit růst ceny. Na druhé straně, díky farmingu a poolům je možné tuto inflaci eliminovat a dokonce ještě profitovat a to bez ohledu na vývoj ceny samotného tokenu.

Viz také: Farming kryptoměn od A po Z – Vše, co potřebujete vědět!

V případě CAKE poolu je při aktuálních cenách a odměnách při vkladu tokenů v hodnotě 1000 dolarů roční výnos zhruba 960 dolarů, díky funkci auto-compound. Na výběr však máte různé pooly, případně LP farmy. Berte však na vědomí, že nejnověji odhlasované snížení, které přijde do platnosti nejbližší dny, citelně zredukuje i odměny.

Má CAKE šanci na nová maxima?

CAKE dosáhl své ATH okolo 45 USD začátkem května, kdy několik kryptoměn dosahovalo svých maxim a bullrun vrcholil. Během následujících měsíců se jeho hodnota propadla o přibližně 80%, kdy se na malý moment ocitl pod cenou 10 dolarů za kus. Tato oblast kolem 10 USD byla zasažena poslední měsíce až 3x, přičemž vždy byla rychle vykoupena zpět. V době psaní tohoto článku se CAKE obchoduje nad úrovní 20 USD, což představuje + 100% od lokálního minima.

Aktuálně čeká tento token poměrně dlouhá a těžká cesta, kde bude největší překážkou oblast mezi 20 až 25 USD, kde cena často reagovala a byly tu vysoké objemy, takže se jedná o silnou rezistenci. Avšak v případě, že trh s kryptoměnami nabere druhý dech, tak i s podporou nejnovějších událostí je možné, že CAKE se přes tuto úroveň dostane, přičemž v cestě za novým ATH mu bude stát už jen pár zón. Je však třeba brát v úvahu množství faktorů, které nelze předpovědět dopředu. Vždy sami zvažte všechna rizika a rozhodujte se až následně. Z dlouhodobého hlediska však CAKE může generovat velmi slušný pasivní příjem. Více o tomto tématu si můžete přečíst v článku níže:

Význam stakingu a farmingu je větší, než si myslíte – V bear marketu mohou naakumulovat obrovské zisky

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne