Connect with us

Bitcoin

Paraguay má příležitost přilákat čínské těžaře. Pomoci může i nový zákon

Zveřejněno

Paraguaj
Pixabay.com

Paraguajský kongresman Carlos Reja předloží příští měsíc před paraguayský parlament návrh zákona, který by mohl do země přilákat bitcoinové těžaře a mnohé kryptoměnové společnosti hledající své útočiště v Latinské Americe.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Carlos Reja, který je 36-letým úspěšným podnikatelem, začal poprvé koketovat s Bitcoinem v roce 2017 a aktivně ho začal obchodovat v roce 2019. V současnosti je členem nezávislé strany Hagamos jejímž jménem předloží zákon, který by měl přispět k tomu, aby se Paraguay stal jakousi mekkou kryptosektoru v Jižní Americe. Zákon má mimo jiné podpořit těžbu kryptoměn v zemi, umožnit financovat operace v zemi kryptoměnami, vyplácet dividendy do zahraničí a kapitalizovat zisky z kryptoměn v místních bankách.

Reja poznamenal, že pokud jeho návrh zákona uspěje a bude schválen, je připraven jít ještě dál a po vzoru El Salvador představí návrh zákona, který by legalizoval Bitcoin jako zákonné platidlo.

doporučujeme: El Salvador schválil zákon o Bitcoinu. Zde jsou jeho detaily

Paraguay má mnoho zelené energie

,,Nejprve chceme dát Paraguayi status přátelské země k technologii blockchain,“ uvedl. Jedním z hlavních úkolů je přilákat těžaře Bitcoinu díky levným zdrojem energie, která se pohybuje kolem 0,05 USD za kilowatthodinu a je nejnižší v regionu. Důležité je poznamenat, že téměř 100% produkce této energie pochází z vodních zdrojů. ,,je to obnovitelná energie, která neznečišťuje, což je pro těžaře Bitcoinu velmi důležité,“ zdůraznil.

Paraguay aktuálně nedokáže využít veškerou energii, kterou produkuje. Jako příklad uvedl hydroelektrárnu, kterou sdílejí s Brazílií. V současnosti její zdroje využívají pouze na 26% z 6067 megawattů, na které mají nárok.

,,Máme množství energie, kterou prodáváme do Argentiny a Brazílie téměř zdarma, protože ji můžeme prodávat jen našim sousedům,“ doplnil Juanjo Benitey Rickamann, který je globálním ředitelem místní těžařské společnosti Bitcoin.com.py.

Rickmann byl i na bitcoinové konferenci v Miami, kde se setkal i s provozovateli těžebních poolů z Číny, kteří aktuálně kvůli nepříznivé situaci v jejich zemi (vláda chce zakázat těžbu BTC nebo ji výrazně omezit) hledají nove útočiště pro svůj byznys. Rickamann uvedl, že tito těžaři vyžadují přístup k přibližně 100 megawattům. ,,Možná je toto naše velká příležitost zapojit je a rozvíjet se,“ uvedl.

Podpora je zatím sporná

Rejalův zákon, který by měl vytvořit pro těžaře a kryptopodniky v Paraguayi ještě výhodnější prostředí, nejprve potřebuje získat minimálně 41 hlasů v poslanecké sněmovně. Pak půjde do Senátu a pokud ho schválí i on, musí ho ještě odsouhlasit paraguayský prezident. Ten má právo veta.

Osud zákona je tedy v současnosti nejasný, ale země Jižní Ameriky se stavějí k tématům souvisejícím s Bitcoinem méně konzervativní, než Evropa či Severní Amerika. Jeho prosazení proto nemusí být naprostou utopií obzvláště v případě, když pro Paraguay to může být ekonomicky výhodné.

zdroj: coindesk.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.