Connect with us

Bitcoin

Paraguayský kongres navzdory kritice centrální banky schválil zákon o kryptoměnách

Zveřejněno

Paraguaj
Pixabay.com

Paraguay opět naznačil, že je státem, který by mohl jít směrem k širší adopci kryptoměn. Paraguayský kongres totiž navzdory nesouhlasu centrální banky a rozpočtové komise schválil nový zákon o regulaci digitálních aktiv.

Paraguay je podle mnoha fanoušků kryptoměn atraktivním místem pro jejich adopci v čele s bitcoinem (BTC) díky jeho relativně „měkkému“ zdanění digitálních měn a nízkým nákladům na elektřinu, které jsou mimořádně atraktivní pro těžaře. Vláda to nyní podtrhla tím, že prosadila novou kryptoměnovou legislativu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Stalo se tak 25. května, kdy Paraguayský kongres v poměru 40 ku 12 schválil návrh zákona, který reguluje obchodování s kryptoměnami, jejich těžbu a úschovu. Ratifikovat ho však ještě musí Senát, aby se dostal k finálnímu podpisu k prezidentovi Mariu Abdovi Benítezovi.

Pokud jej prezident Benítez nakonec podepíše, bude se vztahovat na každého jednotlivce nebo organizaci v Paraguaji zapojenou do těžby, komercializace, obchodování, převodu, výroby, úschovy nebo správy kryptoměn a jiných s nimi souvisejících funkcí. Legislativa navrhuje finanční a právní záruky pro firmy a jednotlivce a zároveň ukládá omezení ve věcech výdajů na elektřinu a zdanění.

Například podle článku 11 návrhu zákona uvádí: ,,Těžba kryptoměn je uznána jako průmyslová a inovativní činnost. Tato činnost bude těžit ze všech mechanismů a pobídek předkládaných ve vnitrostátních právních předpisech.“

Přestože návrh prošel hlasováním, Paraguayská centrální banka i rozpočtová komise dali najevo, že s ním nesouhlasí a označili ho za „rizikový projekt bez přínosu pro stát. Vedle jeho kritiky také zazněly konstatování, že kryptoměny pomáhají kriminálnímu podnikání a zvyšují paraguayské náklady na elektřinu.

Paraguay je jednou z několika latinskoamerických zemí, které aktivně zkoumají regulaci kryptoměn. Tento trend započal El Salvador, který na podzim 2021 udělal z bitcoinu zákonné platidlo. Podobné diskuse o regulaci kryptoměn právě probíhají v Brazílii, Argentině, Uruguaji či v Panamě.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.