Connect with us

Bitcoin

Pátá největší banka v USA spouští pro Bitcoin custody služby

Zveřejněno

Banky mesto
Zdroj: Pexels.com

Není to tak dávno, co největší americké banky označovali Bitcoin za podvod či Ponziho schéma. Přinejmenším o něm mluvili jako o velké bublině, která splaskne, na což doplatí mnoho investorů. Nálada velkých bankovních gigantů v souvislosti s Bitcoinem se však v posledních měsících výrazně mění. Nejnovějším důkazem je oznámení páté největší banky v USA – US Bank.

US Bank včera oznámila, že začíná s nabídkou custody služeb, čili bezpečné úschovy kryptoměn, pro kryptoměny Bitcoin, Litecoin a Bitcoin Cash. Instituce zároveň uvedla, že má v plánu časem doplnit support i pro kryptoměnu Ethereum a několik dalších digitálních aktiv.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Americký gigant spolupracuje na custody službě s bitcoinovou technologickou firmou New York Digital Investment Group (NYDIG), který sehraje roli prvního „subsprávce“ této služby. NYDIG, tedy firma, kterou vlastní správcovský gigant Stone Ridge, zajistí bezpečnou úschovu privátních klíčů. Zároveň jde o firmu, která mezitím žádá SEC jako jeden z vůbec nejžhavějších favoritů o povolení na Bitcoin ETF.

Právě povolení Bitcoinu ETF je pro institucionální investory velmi zajímavé a US Bank by chtěla být při tom. ,,Klienti chtějí podepsat takové kontrakty hned v první den, co SEC povolí ETF,“ uvedla Kunjan Kedi, místopředsedkyně správy majetku a investičních služeb US Bank.

USBank oznámila spuštění custody služeb pro kryptoměny již v dubnu tohoto roku, ale od onoho okamžiku bylo relativně ticho. Nyní přichází s hotovým produktem v čase, kdy se Bitcoin po měsíci opět vyšplhal nad cenu 50 000 USD a nálada na trhu s kryptoměnami se výrazně zlepšuje.

,,Zájem investorů o kryptoměny a jejich poptávka po fondových službách s nimi spojených v posledních letech výrazně narostly, přiznala zástupkyně US Bank a následně doplnila, že rostoucí tempo poptávky po Bitcoinu zrychlilo jejich úsilí přinést na trh co nejdříve custody služby.

Banky kráčejí směrem k Bitcoinu

US Bank není jediná banka, která tento rok podnikla směrem ke kryptoměnám krok vpřed. Custody služby pro bezpečnou úschovu Bitcoinu plánuje i německá Detusche Bank či americká BNY Mellon, vůbec nejstarší banka v New Yorku. Investice do Bitcoinu skrz partnery typu NYDIG rovněž nabízí JP Morgan Chase či Godlman Sachs. Morgan Stanley je zas druhým největším institucionálním držitelem expozice vůči Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Názor na kryptoměny začíná výrazně měnit nejnověji i Bank of America, druhá největší americká banka, která dlouho jako poslední z gigantů držela „prapor odporu“ a Bitcoin ještě v úvodu tohoto roku kritizovala. Z jejího nejnovějšího tohoto týdenního reportu však vyplývá, že kryptoměny tu už zůstanou a jsou technologií, která se nedá dále ignorovat. Pokud jde o Bitcoin, v reportu uvedli, že se stává novou třídou aktiv.

I banky si chtějí ukrojit z koláče

Zájem bank o Bitcoin a jiné kryptoměny se vzhledem k jeho rostoucí popularitě dal očekávat. Když si tyto instituce uvědomily, že opravdu nejde jen o dílčí šílenství, ale dlouhodobý trend rostoucí poptávky po digitálních aktivech v čele s BTC, bylo pro ně zřejmé, že si musí ukrojit kus koláče, dokud je na to čas. Pokud budou banky nabízet bezpečnou úschovu kryptoměn pro své klienty, mohou k nim směřovat peníze, které dosud mířily spíše na účty kryptoměnových směnáren.

Rozmach krytoslužeb v amerických bankách avizovala již dříve právě zmiňovaná firma NYDIG, která v úvodu léta oznámila, že do konce tohoto roku bude Bitcoin jako investice přístupný ve stovkách federálních amerických bank. To může být zajímavé pro část investorů, která nemá zájem držet kryptoměny ve vlastní úschově (vlastněním privátních klíčů).

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.