Connect with us

Kryptoměny

Peter Brandt se vysmívá těm, kteří drží stablecoin Tether

Zveřejněno

Tether
Tether

Známý trader Peter Brandt, který obchoduje na akciových trzích více než 40 let a v posledních letech se intenzivně zajímá i o Bitcoin, řekl, že nechápe důvody, proč lidé drží stablecoin Tether (USDT). Přirovnal to k držení nigerijské měny nairy. 

Brandt označil lidi, kteří drží Tether (USDT) dokonce i přes noc, za blázny. ,,Je vtipné, že lidé, kteří odsuzují USD jako fiatovou měnu, drží vedle toho Tether,“ konstatoval a doplnil srovnání s nigerijskou nairou. Ta dosáhla inflace okolo 18%, což není dobré, ale ve srovnání s hyperinflací například ve Venezuele ani katastrofální.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Brandt tímto příkladem poukázal na dvě zvláštnosti při držení Tetheru. V první řadě, pokud někdo drží Tether, drží měnu, která je vázána na cenu amerického dolaru, což si odporuje s tím, čeho se vlastně snaží dosáhnout Bitcoin. Druhý důvod je založen na pochybné pověsti tohoto stablecoinu – je totiž krytý pouze ze 74% a Tether nikdy nebyl podroben veřejnému auditu, který by ověřil, zda finančně zdravé krytí USDT, které jsou v oběhu, je reálné. Jediný audit, který byl naplánován v roce 2018, byl zrušen.

V souvislosti s Tether se již delší dobu střídají negativní a pozitivní zprávy. Mnozí jsou přesvědčeni, že tento stablecoin měl v minulosti přímo manipulovat s cenou BTC. Objevily se studie, které tuto tezi podpořily ale i takové, které ji vyvracely. Jisté je, že Tether má na celý trh s kryptoměnami výrazný vliv, protože z pohledu kapitalizace je již čtvrtou největší kryptoměnou a je reálné, že v dohledné době překoná kapitalizaci XRP.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.