Connect with us

Bitcoin

Peter Brandt: Vliv halvingu na Bitcoin je přeceněn

Zveřejněno

brandt-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Respektovaný trader Peter Brandt, který má s obchodováním na Wall Street přes 40 let zkušeností a dá se říci, že je fanouškem Bitcoinu, uvedl na Twitteru, že blížící se květnový halving je podle něj přeceňován.

V tweetu, který publikoval 17. března, vyjádřil názor, že denní objem obchodování s Bitcoinem považuje za jeho skutečnou „zásobu“ (supply). Proto věří, že redukce těžby Bitcoinu (po halvingu se sníží o polovinu z 12.5BTC na 6.25BTC za jeden vytěžený blok) je ekvivalentem kolem jednoho procenta skutečné zásoby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Závěry Brandta se pochopitelně setkaly s kritikou. Jeden z uživatelů reagujících na jeho „tweet“ uvedl příklad, že pokud by měl Brandt pravdu, tak kdyby on a jeho přítel koupili jeden Bitcoin 21-milion krát, znamenalo by to, že by drželi celou bitcoinovou zásobu, tedy 21 milionů BTC. Jiný uživatel zas uvedl:

,,Mineři jsou největšími denními prodejci Bitcoinu. (Po halvingu) ztratí 50% toho, co mohou prodávat. Bude to znamenat, že bude méně prodejců a se stejnou nebo rostoucí poptávkou ze strany kupujících se to musí odrazit na ceně.“

Peter Brandt na sebe před pár dny upozornil i tím, že nevyloučil možnost propadu ceny Bitcoinu až k ceně 1000 dolarů. Před vypuknutím chaosu na trzích souvisejícím s koronavirem a obchodní válkou o cenu ropy mezi Ruskem a Saúdskou Arábií tvrdil, že za maximální dno Bitcoinu považuje hodnotu 5 500 dolarů.

Co je to halving Bitcoinu, jak ovlivňuje cenu a deflační otázka

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.