Connect with us

Bitcoin

PlanB: Bitcoin Futures nemanipulují s cenou BTC

Zveřejněno

Bitcoin, manipulácia
Bitcoin, manipulácia

Autor jednoho z nejznámějších cenových modelů pro predikce Bitcoinu „Stock to Flow“, PlanB, si myslí, že Bitcoin futures kontrakty nemanipulují s cenou bitcoinu (BTC), jak se to často tvrdí.

PlanB v sérii tweetů vysvětlil, že futures kontrakty Bitcoinu neměli v minulosti vliv na to, že se cena Bitcoin chovala nepředvídatelně.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podezření, že futures na cenu BTC mají negativní vliv, se začaly množit zejména loni, kdy si někteří analytici všimli, že data vyrovnání těchto kontraktů se shodují s daty, kdy se ceny BTC propadají.

,,CME uvedla na trh BTC futures v prosinci 2017. Mnozí poukazují na prosinec 2017 jako období, kdy Bitcoin dosáhl nejvyšší ceny a pak se propadl, protože přišly futures. Cena Bitcoinu však v rámci stock-to-flow modelu zůstala dokonale držet. Já jsem očekával, že se to stane (propad) tak či tak, ať už s futures kontrakty, nebo bez nich. Nebylo to nic neobvyklého,“ uvedl.

Stock-to-flow model Bitcoinu, jehož je PlanB autorem, je založen na interakci mezi novými Bitcoin, které se vytěží a stávají se BTC v oběhu. Tento model se ukazuje být zatím velmi přesný.

Průběžně jej můžete neustále sledovat na stránce digitalik.net/btc/. Cena Bitcoinu je aktuálně přesně tam, kde se podle tohoto modelu očekává. Výrazně by však měla stoupnout v období po halvingu, protože se sníží nabídka nově vytěžených Bitcoinů o polovinu. Podle modelu by v roce 2021 měla cena Bitcoinu atakovat úroveň okolo 100 000 USD.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.