Connect with us

Bitcoin

Platby Dogecoinem začne po Tesle akceptovat i SpaceX, sdělil Elon Musk

Zveřejněno

spacex
Zdroj: Unsplash.com

Čtyři měsíce od okamžiku, kdy začala platby Dogecoinem (DOGE) akceptovat automobilka Tesla (TSLA) plán rozšířit možnost používání této kryptoměny jako platidla oznámil Elon Musk i v souvislosti s jeho další společností SpaceX.

Nejbohatší muž planety Elon Musk, který je generálním ředitelem (CEO) Tesla i SpaceX, již v roce 2019 potvrdil, že je velkým fanouškem kryptoměny Dogecoin (DOGE), ale zatímco v minulosti dokázal svými „tweety“ o ní pozitivně ovlivňovat její cenu, jeho poslední zpráva o tom, že SpaceX začne akceptovat mince DOGE za merch a jiné produkty již výrazněji s cenou této meme kryptoměny nepohnuly.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál Cointelegraph upozornil, že Dogecoin v posledním období výrazně klesl na hodnotě, když mezi 8. a 12. květnem klesl vůči dolaru o více než 55% a ve srovnání s ATH, kterého dosáhl před rokem 8. května 2021, je „levnější“ až o téměř 89%.

Elon Musk vyzdvihuje Dogecoin za jeho schopnost zpracovávat transakce na první vrstvě rychlým a zároveň nízkonákladovým způsobem, v čemž je podle něj lepší než Bitcoin (BTC). Dogecoin je však na rozdíl od BTC výrazně hůře zajištěn, výrazně méně decentralizovaný a má mimořádně vysokou inflaci. Přesto si však Musk myslí, že právě tato kryptoměna může být ideální měnou pro běžné každodenní platby.

Nejbohatší muž na světě vlastní i neurčité množství bitcoinů, přičemž Tesla jich má na rozvaze 43 200, což z ní činí druhou největší veřejně obchodovanou společnost vlastnící Bitcoiny hned po Microstrategy. Bitcoiny na rozvaze má mít podle Elona Muska i SpaceX, ale kdeže nejde o veřejně obchodovanou firmu, SpaceX nemusí detaily o jejich počtu odhalovat.

V souvislosti s Muskem jsme nedávno psali i o tom, že jeho tvář byla zneužita v rámci sofistikovaného deepfake videa, které propagovalo podvodnou kryptoměnovou platformu. CEO Tesla a SpaceX zaujal tento týden také vyjádřením, že ekonomická recese přijde, ale bude dobrou věcí.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.