Connect with us

Ethereum

Platforma pro obchodování s kryptem BitMart potvrzuje hacknutí za $200 milionů

Zveřejněno

Hackerský útok
Pixabay.com

Hackeři, kteří vydělávají stovky milionů dolarů ze svých útoků, už na trhu nejsou novinkou a tento trh s nimi svým způsobem počítá. To je důvod, proč uživatelé podnikli různé kroky, aby se v případě takových pokusů co nejlépe chránili.

Jednou z nedávných obětí těchto hacků byl BitMart. Jde o malou až středně velkou burzu, která zaznamenává vysoké objemy až $1 miliardy denně. Burza nemusí být první volbou investorů, ale drží značné množství krypta obchodovaného jejími uživateli. V posledním hacku se burza stala obětí multi-chainového útoku, díky kterému útočníci odcizili $200 milionů v různých digitálních aktivech.

BitMart prodělal hack

V útoku, který odhalila blockchainová bezpečnostní firma PeckShield, BitMart zcela podlehl multi-chainovému útoku na svou platformu. K napadení došlo přes Ethereum a Binance Smart Chain, kde útočníci dokázali přesunout přibližně $200 milionů v tokenech.

Ve zprávách na Twitteru PeckShield poznamenal, že většina ukradených prostředků byla v meme tokenech, přičemž bylo ukradeno pouze malé procento USDC (504 825,11). Biliony tokenů ukradených na blockchainu Etherea vyšly původně na $100 milionů.

Následně si PeckShield všiml, že se zneužití rozšířilo na Binance Smart Chain, a provedl analýzu BSC rezerv BitMartu, která ukázala, že útočníci získali dalších $96 milionů v BSC tokenech.

Generální ředitel BitMartu Sheldon Xia se poté, co se tato zpráva objevila, obrátil na Twitter, aby oslovil komunitu. CEO potvrdil, že burza byla skutečně hacknuta a že hackeři vydělali kolem $150 milionů. Ačkoli byly ovlivněny pouze její online peněženky ETH a BSC, BitMart až do dalšího oznámení uzavřel všechny výběry.

Hackeři prodávají tokeny

Útočníci BitMartu po hacku neztráceli čas a ihned začali s vykládáním své kořisti. V masivní výprodejové sérii prodali útočníci na trhu biliony meme coinů. To nepříznivě ovlivnilo cenu těchto digitálních aktiv, protože jejich hodnota po prodeji klesla.

K tomu, co vypadalo jako čisté zametání stop, PeckShield řekl, že útočníci provedli jednoduchý swap, přenos a wash mechanismus.

Výzvy, aby investoři drželi svá aktiva mimo burzy, po hacku BitMartu zesílily. Uživatelé jsou během hackování vždy ponecháni v úzkých, a proto se doporučuje pro lepší a bezpečnější úschovu přesunout coiny z burz.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. cryptodaily.co.uk,

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.