Connect with us

Bitcoin

Počet „bitcoinových milionářů“ dramaticky klesl. Roste však počet wholecoinerů

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Více než 80 000 bitcoinových držitelů se kvůli probíhajícímu bearmarketu už dále nemůže těšit statusu dolarových milionářů. Tržní cena jejich držených BTC totiž klesla pod tuto psychologickou úroveň.

K 12. listopadu 2021, jen několik dní poté, co Bitcoin dosáhl svého historického maxima 69 tisíc dolarů, existovalo celkem 108 886 BTC adres, na kterých byly bitcoiny v minimální tržní hodnotě jeden milion USD. Od onoho okamžiku jejich počet podle dat BitInfoCharts postupně klesal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V tomto týdnu v době, kdy se BTC obchoduje kolem úrovně 19 000 – 20 000 USD, existuje „milionových adres“ už jen přibližně 26 000, což znamená, že počet „dolarových bitcoinových milionářů“ klesl za posledních 9 měsíců o zhruba 75 %.

Výrazně klesl i počet adres, na kterých byly bitcoiny alespoň za 10 milionů dolarů, které lze také vnímat jako adresy „velryb“. Těch bylo v listopadu 10 587, zatímco v současnosti má takový status už jen 4 342 adres.

Zatímco počet dolarových milionářů pro probíhající bearmarket dramaticky klesl, roste počet „wholecoinerů“, čili adres, na kterých je alespoň 1 BTC. De facto to znamená, že někteří investoři využívají současné příležitosti, aby se stali pyšnými držiteli celého bitcoinu, což může být v budoucnu velmi prestižní záležitost, jelikož bitcoinů bude maximálně 21 milionů a zhruba 3-4 miliony se nenávratně ztratily.

O akumulaci retailu svědčí také data analytické platformy Glassnode, podle kterých za posledních 20 dní stoupl počet adres, na kterých je alespoň 0.1 BTC (cca 2 dolarů) o 250 000.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.