Connect with us

Bitcoin

Počet bitcoinových velryb na absolutním minimu – Dobrá zpráva pro BTC?

Zveřejněno

Veľryby
zdroj: Pexels.com

Bitcoinové velryby se rozdělují do několika kategorií. Pokud jde o ty největší, tak jejich počet je nejnižší v historii. Zůstalo jejich „jen“ 82.

Na zajímavou skutečnost o vývoji počtu BTC velryb upozornil na Twitteru Wu Blockchain, čínský novinář, který je známý tím, že se snaží přinášet objektivní informace o přístupu Číny k digitálním aktivům.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Největší velryby

Wu Blockchain uvedl, že aktuálně existuje už jen 82 bitcoinových velryb, které vlastní více než 10 000 BTC. Naposledy jich tak málo bylo v prosinci 2012. Tehdy však stál jeden Bitcoin jen 13,51 USD, zatímco aktuálně je jeho cena přibližně 62 000 USD. Jinak řečeno v roce 2012 jste byli velrybou této kategorie, pokud jste měli v Bitcoinu okolo 135 tisíc dolarů. Dnes to musí být alespoň 620 milionů dolarů.

Nejznámější velryby

Do kategorie velryb však nejčastěji řadíme adresy, na kterých je přes 1 000 BTC, což je při současné ceně alespoň 62 milionů dolarů. Takových adres bylo nejvíce v únoru 2021 – 2488. Dnes je jich 2145, což je zhruba stejný počet jako v březnu 2020, kdy se cena BTC prudce propadla po vypuknutí pandemie koronaviru, ale následně začala růst k historickým maximům.

Menší velryby

Poslední sledovanou kategorií velryb jsou ty, které mají alespoň 100 BTC – tedy mají v BTC k dnešnímu datu alespoň 6,2 milionu dolarů. Takových adres je kolem 16 tisíc a zajímavé na nich je zejména to, že za posledních 5 týdnů se jejich počet výrazně zvýšil (viz graf níže).

Někteří analytici to připisují možnosti, že na pozadí pravděpodobně dochází k novým velkým institucionálním investicím do BTC. Na druhou stranu je však nutné upozornit, že jejich počet je zhruba o 200ks nižší, než byl v únoru tohoto roku. Nejvíce velryb této kategorie ubylo během květnového propadu ceny po zákazu těžby kryptoměn v Číně.

A co malí hráči?

Pokud jde o retail, tak pozitivní skutečností je jasný dlouholetý trend růstu počtu adres na kterých je alespoň 0.01 BTC (620 USD a více) nebo alespoň 0.1 BTC (6200 USD a více). To naznačuje, že retail, tedy běžní lidé, si postupně ukrajují z celého bitcoinového koláče stále větší kus, což přispívá k férovější distribuci BTC napříč celým světem.

Závěr

Rostoucí počet bitcoinových velryb je většinou spojen s fází akumulace, jelikož jejich klesající počet naznačuje, že postupně dochází k distribuci Bitcoinu v pozdější fázi býčích cyklů. Z dlouhodobého hlediska je však dobré, pokud se Bitcoin postupně rozdělí mezi stále více hráčů, aby velryby neměli nad trhem až takovou výraznou kontrolu. Jinak řečeno více menších velryb v trhu (což se děje nyní), tedy těch, které mají 100 a více BTC, je pro Bitcoin zřejmě lepší, než více velryb s 1000 nebo 10 000 BTC.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.