Connect with us

Bitcoin

Počítáte i s inflací? V tom případě je ATH Bitcoinu i zlata dále

Zveřejněno

Bitcoin Zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin dělilo včera od svého all-time-high, tedy historicky nejvyšší ceny, prakticky jen několik dolarů a to bez ohledu na to, zda se bere v úvahu historicky nejvyšší cena 20 089 USD, nebo hodnota 19 989,99 USD ze směnárny Coinbase, která je dá se říci vzhledem k velikosti této platformy nejrespektovanější. Tak či onak Bitcoin i zlato dělí od historického maxima, když zohledníme i inflaci, ještě o něco více.

Když zohledňujeme i inflaci, ani zlato letos své maximum ještě nevytvořilo. Datuje se k roku 1980, kdy stálo 678 dolarů. Pokud byste totiž na tuto částku aplikovali data o inflaci z portálu Officialdata.org, zjistili byste, že tehdejší hodnota zlata byla současných 2 142 dolarů, což je více, než 2 079 USD, které dosáhlo v srpnu tohoto roku.

Nuž a pokud jde o Bitcoin, ten by při zohlednění inflace musel dnes překonat ne cenu 19 989,99 USD (Coinbase), ale hodnotu 21 132 USD, protože i mezi lety 2017 a 2020 došlo k růstu inflace.

Zlato a Bitcoin jsou dvě nejčastěji porovnávaná aktiva pro jejich podobné vlastnosti vzácnosti. Bitcoin má výhodu v tom, že je snadno převoditelný a dělitelný. Jednoduše funguje v digitálním světě. Naopak zlato se těší své dlouhodobé tradici a důvěře, kterou si Bitcoin jen buduje. Kapitalizace zlata je přibližně 30-násobně vyšší než Bitcoinu a pokud ho tedy jednou Bitcoin dožene, musí ještě mnohonásobně zvýšit svou hodnotu. V předešlých týdnech se však několik analytiků shodlo na tom, že Bitcoin na to potenciál má.

,,Mám zítra v plánu prodat všechno moje zlato a nakoupit Bitcoin a Ethereum v poměru [80:20]. Nevlastním už nic jiného (kromě několika dluhopisů). 98% mého čistého kapitálu je v kryptoměnách,“ napsal 29. listopadu na Twitteru Raoul Pal, respektovaný makroinvestor stojící v čele firmy Real Vision, který predikuje, že cena Bitcoinu bude příští rok poháněna minimálně na hodnotu 150 tisíc dolarů, což ještě označil za konzervativní scénář.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.