Connect with us

Bitcoin

Podle průzkumu Fidelity bude počet institucí investujících do kryptoměn dále růst

Zveřejněno

mesto
Pixabay.com

Společnost Fidelity Digital Assets patřící mezi žadatele o Bitcoin ETF zveřejnila výsledky průzkumu, podle kterého se počet institucionálních investorů do kryptoměn výrazně zvýšil a v následujících letech bude tento trend pokračovat.

Z průzkumu vyplývá, že 70% dotázaných respondentů spadajících do kategorie „institucionální“ vyjádřilo přesvědčení, že budou investovat do kryptoměn v blízké budoucnosti. Do roku 2026 to plánuje udělat až 90% všech dotazovaných subjektů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Samotný průzkum na vzorku okolo 1100 respondentů z USA, Evropy a Asie sice lze snadno zpochybnit, ale ve prospěch Fidelity mluví tradice a velikost této firmy, jejíž mateřská společnost Fidelity Investments patří mezi největší finanční správcovské giganty na světě.

Tom Jesspo, který je prezidentem Fidelity Digital Assets konstatoval, že výsledky průzkumu jsou důkazem, že mezi profesionálními manažery institucí roste povědomí o digitálních aktivech a rozumí jim lépe, než tomu bylo před několika měsíci či lety.

,,Pandemie, fiskální a měnová opatření v reakci na ni byly katalyzátorem pro mnohé institucionální investory, aby definovali svoji investiční tezi a uvedli ji do provozu, „ doplnil.

Pokud jde o další závěry z průzkumu, zajímavé je, že do kryptoměn mezi prvními investovaly instituce z Asie, ale v posledních měsících tento trend dobíhají firmy působící v USA a Evropě. Průzkum také odhalil, že mezi věci, které firmy odrazují od investic do Bitcoinu či jiných kryptoměn patří zejména vysoká volatilita cen a obavy z manipulace trhu.

Společnost Fidelity Digital Assets před pár dny oznámila, že plánuje zaměstnat dalších sto lidí (navýší tím svůj personál o 70%), aby dokázala pokrýt rostoucí poptávku institucionálních investorů po digitálních aktivech v čele s Bitcoinem. To je snad nejlepším důkazem, že závěrům z vlastního průzkumu důvěřuje.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.