Connect with us

Bitcoin

Pompliano: Zlato a Bitcoin by se měly mít během krize velmi dobře

Zveřejněno

pompliano-bitcoin-zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z nejčastěji citovaných obhájců přínosu Bitcoinu pro tento svět Anthony Pompliano se na Twitteru a v rámci svého podcastu vyjadřoval k podobnostem mezi Bitcoinem a zlatem. Věří, že navzdory současným otřesům se jim může oběma brzy začít výrazně dařit.

14. března se rozhodl Tyler Winklevoss, jeden z dvojčat Winklevossvců, kteří stojí za burzou Gemini a svého času byly i při počátcích vzniku Facebooku, hájit Bitcoin na sociální síti Twitter. Winklevoss prostřednictvím svých statusů zdůrazňoval, že Bitcoin je stále jen v plenkách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Pokud Bitcoin není novým zlatem, tak jak to je? Skutečnost, že se nechová tak, jak byste to možná čekali, zdůrazňuje to, jaký mladý stále je,“ uvedl Tyler.

Podpořit jeho tvrzení přišel ve chvíli i zmíněný Anthony Pompliano, který je spoluzakladatelem a partnerem ve společnosti Morgan Creek Capital. Ten ve svém „tweetu“ připsal tento týdenní propad trhu kryptoměn širší krizi likvidity, kterou způsobily problémy ve světové ekonomice týkající se koronaviru a obchodní válce o cenu ropy mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.

,,Bitcoin a zlato dělají totéž, přesně to, co byste od nich očekávaly v krizi likvidity. Totéž se stalo se zlatem i během krize likvidity v roce 2008,“ upozornil. Futures kontrakty na indických trzích klesly za jediný den u zlata o 4,25% a u stříbra o 8%. Za týden kleslo zlato o přibližně 10%, zatímco Bitcoin se propadl o 50%.

Krize likvidity způsobuje kolaps trhu

Anthony Pompliano ve svém posledním podcastu „Off the Chain“ tvrdí, že výrazné zpomalení hospodářské činnosti v reakci na pandemii koronaviru COVID-19 vyvolalo krizi likvidity, což vedlo k propadu cen bitcoinu a zlata navzdory jejich statusu „bezpečného přístavu“ (safe heaven).

,,Krize likvidity znamená, že všichni investoři spěchají k únikovým dveřím současně, existuje mnohem více prodejců než kupujících a investoři mají skutečné potíže s výměnou svých aktiv za hotovost. Začnou proto agresivně snižovat cenu, kterou jsou ochotni přijmout za každé aktivum výměnou za hotovost, kterou právě teď zoufale hledají.“

Pompliano následně poukázal na 30% pokles ceny zlata během globální finanční krize v roce 2008 a uvedl: ,,To nebylo proto, že by bylo zlato špatným držitelem hodnoty nebo že ztratilo statut bezpečného přístavu po 5000 let. Bylo to proto, že zlato má likvidní trh a investoři potřebovali likviditu více, než cokoli jiného.“

Anthony Pompliano však zároveň upozorňuje, že z dlouhodobějšího pohledu zlato nedopadlo vůbec špatně ani v tom období. Od roku 2006, kdy stálo 650 dolarů, se jeho cena do roku 2011 téměř ztrojnásobila na 1800 dolarů. Přispěly k tomu obavy týkající se měnové politiky USA, inflace a státního dluhu.

,,Zlato jednoduše sloužilo jako obchod s hodnotami a aktivy a stalo se bezpečným přístavem po celé časové ose tehdejší krize, ale v prvních 6 nejhorších měsících krize likvidity se nedařilo ani jemu. To v co věřím je, že nyní se stejná věc děje i s Bitcoinem.“

Mohou se kryptoměny sestavit z krize likvidity?

Pompliano přiznal, že neví, zda cena Bitcoinu půjde v tomto období ještě níže a ty, kteří stále drží Bitcoin považuje za „držitele (hodlery) poslední instance“. Myslí si, že tato skupina své Bitcoiny jen tak lehce neprodá. ,,Bez ohledu na pohyby ceny bitcoinu vůči dolaru držitelé poslední instance své BTC neprodají. Mají silné ruce. Neodtrhnete je jen tak od jejich víry v Bitcoin. Ve skutečnosti pravděpodobně nyní budou Bitcoin právě kupovat při velkých poklesech. Momentálně vyměňují své dolary za Bitcoin.“

V další části svého podcastu se věnoval i efektu halvingu, který se bez ohledu na stav trhu děje v květnu 2020. Halving byl před současnými otřesy cen považován za mimořádně pozitivní fundament, ale nyní vznikají obavy z toho, zda ještě více neohrozí existenci mnoha společností, které BTC těží. Popmpliano si myslí, že snížení produkce nových Bitcoinů o polovinu se časově bude shodovat se zaváděním nových peněžních stimulů vlád a přispěje to tak k přílivu investorů, kteří budou hledat bezpečné útočiště.

Pompliano předvídá, že dojde k dalšímu snižováním úrokových sazeb a kvantitativnímu uvolňování a proto věří, že investoři brzy budou hledat způsob, jak se ochránit před nástrahami těchto opatření. ,,Zlato i Bitcoin by se měli mít během tohoto období neuvěřitelné dobře,“ dodal.

Závěrem upozorňujeme, že Pompliano se samozřejmě může mýlit. Nikdy neinvestuje více, než si můžete dovolit ztratit.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.