Connect with us

Bitcoin

Potvrzeno! Šéfem SEC se stane člověk, který Bitcoinu rozumí

Zveřejněno

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Po úspěchu Joea Bidena v amerických prezidentských volbách začala krypto média okamžitě spekulovat, jaký dopad bude mít jeho nová administrativa na sektor digitálních aktiv. Krátce na to se začaly objevovat spekulace, podle nichž do čela důležitého regulátora Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) jmenuje Joe Biden bývalého šéfa CFTC Garyho Genslera. Nyní to oficiálně potvrdil i samotný příští prezident USA.

Pro kryptoprůmysl je tato informace malou, ale podstatnou výhrou. V době, kdy jsou patrné obavy vlád a regulátorů z toho, jaká rizika pro ně přinášejí kryptoměny, že bude SEC vést člověk, který Bitcoinu opravdu rozumí. Gary Gensler totiž po odchodu z pozice šéfa CFTC strávil své další kariérní roky jako vyučující na prestižní technologické univerzitě MIT, kde mimo jiné dělal přednášky o digitálních aktivech a blockchain technologii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Fanoušci XRP se radovat nebudou

Zatímco pro kryptoměny jako takové může být tento fakt pozitivní a silně nahrává možnosti schválení prvního Bitcoinu ETF, příliš velké nadšení zřejmě nelze očekávat v XRP komunitě. Respektovaný právník orientující se na blockchain technologii Jack Chervinsky už pár dní zpět připomněl, že Gensler již v roce 2018 varoval, že XRP je cenný papír a pro firmu Ripple to bude představovat problém.

https://twitter.com/jchervinsky/status/1349105572277325830?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1349105572277325830%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F54505%2Fjoe- Biden-confirms-gary-Gensler-as-us-sec-chair

Kryptoměny jsou katalyzátorem změn

Jako příklad dobře popisujícího názoru Genslera na kryptoměny lze použít jeho vyjádření z roku 2019, kdy označil kryptoměny v rozhovoru pro Coindesk jako „katalyzátor změn“. ,,Sdílené blockchain aplikace mohou pomoci nastartovat síťová řešení ve více oblastech, které byly historicky velmi odolné vůči jakýmkoli změnám.“

Na druhou stranu nelze čekat, že Gensler bude téma regulací kryptoměn ignorovat. Naopak dá se předpokládat, že ji bude řešit, ale naděje zůstává, že v takové podobě, aby tím neohrozil rozvoj tohoto nadějného sektoru.

,,Pokud si kryptoměny získají široké přijetí, pokud si skutečně myslíme, že budou součástí naší budoucnosti, musí se stát součástí veřejné politiky. To znamená, že musíme lidi chránit před jejich nelegálním využíváním. Kryptoměnové burzy a směnárny typu Coinbase musí v tomto se SEC a CFTC spolupracovat,“ uvedl několik měsíců dozadu.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.