Connect with us

Kryptoměny

Poznejte nejbohatší lidi světa kryptoměn

Zveřejněno

Brian Armstrong
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čínský výzkumní ústav Hurun zveřejnil seznam nejbohatších lidí blockchain průmyslu. Jeho lídrem se stal nepřekvapující zakladatel americké směnárny Coinbase Brian Armstrong, ale o něco překvapivější je jméno druhého v pořadí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hodnota majetku Briana Armstronga podle Hurunu stoupla meziroční o 11-násobek z jedné miliardy dolarů a 11,5 miliardy USD. Pomohly mu k tomu zejména skvělé hospodářské výsledky směnárny Coinbase za rok 2020.

Na druhém místě se překvapivě umístil Sam Bankman-Fried, zakladatel hongkongské kryptoměnové derivátové burzy FTX, jehož majetek se odhaduje na zhruba 10 miliard dolarů. Vděčí za to zejména obrovskému růstu popularity této burzy a skutečnosti, že ji vlastní až z 50%.

Na třetím místě je Číňan Changpeng Zhao, zakladatel největší kryptoburzy Binance, jehož odhadovaný majetek představuje 8 miliard dolarů. Zajímavé je, že meziročně stoupl navzdory všem úspěchům Binance a Binance Coinu jeho odhadovaný majetek jen dvojnásobně. Není však známo kolik vlastní tokenů Binance Coin, které nedávno prudce stouply na hodnotě. Co se týče BTC, ví se jen to, že je nakupoval již v roce 2013.

Čtvrtý je Chris Larsen, zakladatel Ripple, jehož majetek se odhaduje na 5 miliard dolarů. Následuje jeho bývalý kolega z Ripple Jed McCaleb, který aktuálně stojí v čele Stellar Lumens, s majetkem 3,2 miliardy USD.

Na šesté příčce je Barry Silbert, zakladatel společnosti Grayscale, která drží přes 650 000 BTC. Silberta však nedávno nahradil v pozici CEO Michael Sonnenshein.

Na sedmé příčce jsou bratři WinklevossovciTylerovi i Cameronovi přidělil žebříček hodnotu majetku na úrovni 2,8 miliardy dolarů. Tato dvojčata stojí za burzou Gemini a do Bitcoinu investovala ještě v časných letech jeho existence.

Na devátém místě je Michael Saylor s odhadovaným majetkem 2,4 miliardy dolarů. Saylor v roce 2020 rozjel kolotoč, v jehož rámci jeho firma Microstrategy postupně koupila přes 90 000 BTC. Sám Saylor vlastní podle veřejně dostupných informací přibližně 25 000 BTC (mimo Microstrategy).

Stejný majetek v odhadované výši 2,4 miliardy má údajně i Matthew Rozak, autor BloqInc.

Na největší miliardáře ještě ale nemají

Ačkoli odhadované majetky největších boháčů kryptosektoru rozhodně nelze považovat za nevýznamné, na největší ryby v rybníku ještě nemají. Majetek zakladatele Amazonu Jeffa Bezose se totiž odhaduje na zhruba 190 miliard dolarů a když byl Elon Musk nedávno nejbohatším mužem světa (před poklesem hodnoty akcií Tesla), šlo až o částku 197 miliard USD.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.