Connect with us

Binance Coin

Pozor na nový oblíbený podvod ve světě kryptoměn – mohou vám psát falešní zaměstnanci burz

Zveřejněno

Varovanie
Zdroj: unsplash.com

Svět kryptoměn je spojen s množstvím sofistikovaných i méně sofistikovaných podvodů. Generální ředitel burzy Binance Changpeng Zhao známý také jako CZ upozornil, že k novému oblíbenému postupu podvodníků pomáhá svou nečinností i pracovní sociální síť LinkedIn.

Zakladatel největší kryptoburzy na světě Binance Changpeng Zhao upozornil, že LinkedInu chybí řešení, které by ověřovalo pravost uvedených informací v profilech uživatelů, přičemž poznamenal, že ze 7000 profilů na LinkedInu, které uvádějí, že jsou zaměstnanci Binance, je pravdivých přibližně jen 50. „Přál bych si, aby LinkedIn přišel s vylepšením, které pomůže ověřit tyto lidi,“ poznamenal CZ.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pod falešnou záminkou komunikují s potenciálními oběťmi

Problém je v tom, že lidé prezentující se jako zaměstnanci nebo bývalí zaměstnanci Binance (nebo jiné kryptoměnové burzy), neuvádějí tento falešný údaj z důvodu, aby působili atraktivněji na trhu práce, ale zneužívají toto nastavení k realizaci podvodů na nic netušících zákaznících těchto burz.

Novým oblíbeným postupem podvodníků je odesílat zákazníkům burz maily, ve kterých se prezentují jako jejich zaměstnanci, přičemž od těchto nic netušících lidí v sérii mailů vyžadují kroky, které povedou k jejich okradení. Schémata vedoucí k podvodu v rámci mailové komunikace mohou být různá, ale základní problém nastává v momentě, kdy uživatel uvěří danému člověku, že opravdu pracuje pro danou burzu (např. Binance).

Děje se to i na Slovensku a v ČR

Naše čtenáře důrazně upozorňujeme, že tento druh emailů se šíří už i na Slovensku a v Česku a proto zdůrazňujeme, abyste byli mimořádně obezřetní. Zejména je třeba si uvědomit, že burza od vás nebude v žádném případě žádat žádné mimořádné vklady, finanční transakce a ani jiné výběry.

Níže můžete vidět screenshoty tří příkladů podvodných mailů, ve kterých se jejich autoři prezentovali jako zaměstnanci kryptoburzy (Bithumb, Bitfinex, Binance) a jako součást mailu přiložili link na svůj podvodný profil na LinkedIn.

Mail falešného zaměstnance burzy Bithumb:

Mail falešného zaměstnance Bitfinex:

Mail falešného zaměstnance Binance.US:

Zdroj:cointelegraph.com, KN, Twitter

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.