Ačkoliv FOMO na globálních trzích odstartovalo další horečku na kryptoměnových trzích, mělo bychom mít jasně definovanou strategii a scénáře, co se bude dít, když se trhy nebudou vyvíjet dle našeho očekávání. Trhy by nás neměli ničím překvapit, abychom právě nenalítli do FOMO efektu, kde nás pak větší hráči naprosto sežerou.
Připravili jsme webinář, kde právě budeme řešit konkrétní strategie na maximální zisky na kryptu! Zdarma se registrujete zde.
Trhy nemůžou jenom padat dolů!
Vím, že to všichni z nás určitě ví, že graf je právě tvořený dlouhodobým trendem, kde zkrátka musí být vyhybky směrem vzhůru. Na bitcoinu se nám objevilo sedm zelených denních svící za sebou. Tato kaskáda se rozjela na základě pozitivních fundamentů z USA. Je tedy aktuální FOMO skutečně podložené daty? Nebo spekulanti jen prostě se snaží trefit Fed pivot?
Kvartální výsledky společností – spíše pozitivní
Posledních 14 dní bylo velmi intenzivních pro každého spekulantu na akciích i kryptoměnách. Mám za sebou kvartální výsledky největší firem z indexu S&P 500, kde jsme mohli vidět pozitivní výsledky např. u Mety, ale i méně povedené výsledky u Microsoftu či Alphabetu. V souhrnu 2/3 společností mělo vyšší zisk i tržby, než se předpokládalo. Spotřebitelé aktuálně mají jednoznačně ještě dost peněz, neboť se firmám daří přesunou inflaci právě na spotřebitele. Právě tato část poměrně zásadně ovlivnila pozitivní náladu na trzích. Dokáží tyto společnosti udržet zisky a tržby následující kvartály?
Smíšená makrodata – spíše pozitivní
Když se prvně zaměříme na pozitivní makrodata. Meziroční HDP 2,9 %, ačkoliv se očekávalo 2,6 %. Inflace na základě spotřebitelů klesla o 0,6 procentního bodu. Na straně druhé zde máme stále přehřátý trh práce, kde nezaměstnanost klesla na 3,4 %. Ovšem meziměsíční růst mezd je jenom 0,3 %. To v praxi znamená, že zde zatím není takový tlak na růst cen ze strany zaměstnanců. Tato makrodata jsou většina minimálně o 6-12 měsíců zpožděná. Dokážou tato pozitivní makrodata změnit dlouhodobý trend opět na růstový?
Fed a zase Fed – spíše negativní
To klíčové je samozřejmě zasedání Fedu, který zvedal úrokové sazby o 0,25 procentního bodu na 4,75, což víceméně všichni očekávali. Na druhou stranu J. Powell jasně řekl, že v březnu zvedne sazby znova, což rozbilo dosavadní pravděpodobnost zvedání úrokových sazeb. Navíc Fed ještě neměl výsledky z trhu práce. Myslíte, že Fed zvedne úrokové sazby v roce 2023 už jenom v březnu?
Otázky si zodpovíme na webináře ZDARMA
Připravil jsem si pro vás webinář, kde odtajním svoje scénáře. Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli a pravděpodobnostně je dokázáno, že čím delší horizont predikce, tím se analytici častěji mýlí. Já ovšem nejsem jenom analytik, spravuji obrovský kapitál a musím tvořit několika verzí scénářů, abych dokázal s tímto kapitálem reagovat a zhodnocovat jej. Právě tyto strategie vám ukážu na webináři.