Connect with us

Ethereum

Přechod ETH na PoS zvýšil rychlost vytváření nových bloků

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Přechod Ethereum na Proof of Stake konsensus nejenže udělal kryptoměnu Ethereum (ETH) energeticky diametrálně méně náročnou, ale vypadá to tak, že přispěl i k rychlejší realizaci bloků.

Podle dat YCharts hned první den přechodu Ethereum na Proof of Stake (PoS) se počet vytvořených bloků na síti ETH zvýšil o 18% z přibližně 6000 bloků na 7100 a v konečném důsledku v následujících dnech klesl čas potřebný k ověření transakce validátory o 13%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Graf: Počet denně vytvořených bloků

Graf: Průměrný čas potřebný k vytvoření nového bloku

Zvýšení propustnosti transakcí je tak jedním ze zjevných plusů přechodu ETH na PoS, ačkoli nejde o pokrok, který by vyřešil problematiku škálování této kryptoměny. Rychlejší a instantnější transakce Ethereum jsou vedeny v rámci pokroků na druhých vrstvách (Optimism, Polygon…) a v rámci dalších významných aktualizací na té první, kam řadíme zejména téma shardingu.

Přechod Ethereum na PoS se zjevně odrazil i na výrazném poklesu GPU procesorů, jelikož těžaři Ethereum již aktuálně tento hardware nepotřebují. Například cena GeForce TX 3080 klesla v Číně z 8000 juanů na 5000 juanů během tří měsíců.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.