Connect with us

Ethereum

Přechod Ethereum na Proof of Stake (PoS) je o krůček blíže

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Přechod kryptoměny Ethereum z Proof of Work konsensu na konsensus Proof of Stake (PoS) je opět o malý krůček blíž. Vývojáři druhé největší kryptoměna oznámili datum upgradu sítě s názvem Altair.

První velký update mainnetu Beacon Chain, který zatím umožňuje jen staking Ethererum v případě, že máte alespoň 32 ETH, je naplánován na epochu 74240. Podle předběžných odhadů by k němu mělo dojít 27. října.

,,Tento upgrade přináší podporu light-klientů pro core konsenzus, opravuje několik problémů s pobídkami pro validátory a posiluje parametry podle EIP 2982,“ uvedl ETH vývojář Danny Ryan.

doporučujeme: Neznáte rozdíl mezi Proof of Work a Proof of Stake? Odpovědi vám dá tento článek

EIP 2982 zavádí represivní parametry k zajištění ekonomické bezpečnosti konsenzu Proof of Stake. ,,Únik neaktivity“ (inactivity leak) a „sekání“ (slashing) jsou dvě navrhované sankce v rámci návrhu na vylepšení.

Upgrade Beacon Chai je dalším významným okamžikem pro Ethereum, které 5. srpna prošlo významnou aktualizací EIP 1559 v rámci hardforku London. Ta podle spoluzakladatele této kryptoměna Josepha Lubina postupně udělá z Ethereum tzv. „Ultrasound money“.

Počet ETH v oběhu se totiž díky EIP 1559 může dokonce postupně snižovat, což může také přispět k růstu hodnoty této kryptoměny. K tomu se sice Ethereum ještě nedostalo, ale pálení ETH za vynaložené transakční poplatky, které dříve šly „do kapsy“ těžařům, vedlo k tomu, že inflace ETH výrazně zpomalila. Podle portálu watchtheburn.com se od 5. srpna zničilo okolo 52% všech od onoho momentu vytěžených ETH. V přepočtu jde o 1,3 miliardy dolarů.

Kompletní přechod Ethereum na Proof of Stake se očekává v roce 2022, ale skeptici upozorňují, že nakonec to může trvat i déle. Hodně napoví už nejbližší měsíce.

Přečtěte si také: Velké Ethereum mining pooly ukončují svůj provoz. Důvodem je Čína

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.