Connect with us

Cardano

Překvapující průzkum: Američané více věří Cardano, než Bitcoinu

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměnový trading broker Voyager Digital zveřejnil výsledky průzkumu mezi svými zákazníky, z něhož vyplývá, že američtí retailoví investoři směřují v současnosti snad ještě větší pozornost na kryptoměnu Cardano (ADA), než na samotný Bitcoin (BTC).

Z průzkumu Voyager Digital vyplývá, že až 31,8% dotazovaných investorů označilo Cardano za kryptoměnu, která má největší potenciál dalšího výrazného procentuálního růstu. V případě Bitcoinu zastává tento názor „jen“ 22,2% dotázaných.

Graf: Koláčový graf naznačující sentiment zákazníků brokera Voyager. Nejvíce bullish jsou v souvislosti s Cardano. Následuje Bitcoin, Ethereum, Polkadot a VGX (token samotné burzy).

,,Tento výsledek jasně ukazuje, jaké je nadšení naší uživatelské základny v souvislosti s kryptoměnami z pohledu investování. Samozřejmě dnes všichni mluví o Bitcoinu. Vidět, jak se před ním umístilo Cardano, je pro nás skutečně velkým překvapením.“

Čo je to Cardano (ADA)? Kde sa dá kryptomena ADA kúpiť?

Průzkumu se zúčastnilo 1385 respondentů z USA. Z jejich dalších odpovědí vyplývá:

  • více než polovina očekává cenu Bitcoinu do konce března v rozmezí mezi 51 000 až 60 000 USD.
  • 80% plánuje tento měsíc kupovat další BTC
  • 8 z 10 respondentů je býčích pro příštích 6 i 12 měsíců
  • Pouze jeden z 5 respondentů tvrdí, že Bitcoin je v bublině
  • Pokud Bitcoin spadne, většina nepředpokládá, že o více než 40%
  • 60% respondentů věří, že kryptoměny jsou nejlepším držitelem hodnoty – lepším než zlato, akcie či státní dluhopisy nejvyšší úrovně

Cardano má i své kritiky

Kryptoměna Cardano předvedla v posledních měscích nevídaný růst a stala se další, která dokázala překonat svá historická maxima z předešlého bullrunu. Mnozí jí však vyčítají, že stále nemá dokončené všechny slibované fáze přesto, že se obchoduje již přes 3 roky. Éra Goguen, která má přinést smart kontrakty, se očekává ve druhém nebo třetím čtvrtletí.

K růstu ceny Cardano se nejnověji vyjádřil i miliardář Michael Novogratz, šéf digitální banky Galaxy Digital, která skrze svou dceru Galaxy Digital Assets v úterý spustila v Kanadě své vlastní Bitcoiny ETF.

,,Poslední otázka před tím, než se půjdu osprchovat. Může by někdo vysvětlit, proč tak výrazně roste hodnota Cardano (ADA)? Buduje na tom někdo? Používá se to? Proč má takovou vysokou tržní kapitalizaci? Mělo by to být aktivum ve fondech? Je to jedna z kryptoměn, kterou jsem nikdy neobchodoval,“ napsal na Twitteru.

Hlavní představitel Cardano Charles Hoskinson mu krátce na to odpověděl: ,, Rád si s tebou zatelefonuji Miku,“ na což však Novogratz dosud nereagoval. Hoskinson v komentářích později poukázal na to, že Novogratz ho určitě zná, protože se dobře zná s Josephem Lubinem, jedním z dalších spoluzakladatelů Ethereum (podobně jako Hoskinson).

Je kritika Cardano oprávněná? (Názor autora článku)

Z části i ano. Novogratz správně naznačil, že Cardano zatím neumožňuje vývojářům nic budovat. Očekávání jsou tedy obrovské, ale zatím nepodložené samotnou technologií a růst ceny je tedy poháněn spíše marketingem a důvěrou investorů, že bude dodán produkt v takové kvalitě, jak se léta slibuje. Jinak řečeno Cardano je stále funkční jen na jakési teoretické úrovni.

Rok 2021 bude pro pověst této kryptoměny extrémně důležitý. Charles Hoskinson opakovaně tvrdí, že éra Goguen, která přinese zmiňované smart kontrakty, je v dohledu. Mluví dokonce o první polovině roku 2021, ačkoli reálnější je ta druhá. Pokud se tak však nestane letos vůbec a příchod Goguen se opět odloží, pověst nedávno třetí nejhodnotnější kryptoměny se může výrazně otřást. A kritici Cardano, kteří tvrdí, že je to nafouknutý vzdušný zámek, či dokonce podvod, mohou být opět blíže pravdě.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne