Connect with us

Analýzy

Přichází čas Litecoinu (LTC)?

Zveřejněno

Litecoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V nejnovější analýze pro vás analytici z Crypto Kingdom připravili rozbor známé kryptoměny Litecoin. V článku s videem se dozvíte, jaké novinky jej provází i jak si na tom stojí z pohledu ceny a její technické analýzy.

Co je to Litecoin?

Litecoin je jednou z těch nejznámějších a nejstarších kryptoměn. Vytvořen a spuštěn byl již v říjnu roku 2011, tedy nedlouho po Bitcoinu. Jeho tvůrce je však na rozdíl od Bitcoinu známý, kdy se jedná o bývalého zaměstnance Google, Charlese (Charlieho) Lee. Jinak ale podobností s Bitcoinem není málo, kdy blockchain Litecoinu využívá značnou část z open-source kódu Bitcoinu. I zde ale najdeme hned několik modifikací.

Litecoin byl totiž vytvořen tak, aby ještě lépe sloužil ke každodennímu využívání jako transakční měna. Stále však chtěl zachovat decentralizaci a podobné, díky kterým jsou kryptoměny tak zajímavé. Ani Litecoin tak neřídí žádná centrální autorita. Když se ale vrátíme k rozdílům od Bitcoinu, tak první rozdíly najdeme již v samotném nastavení tvorby bloků či mechanismu konsenzu.

Oproti Bitcoinu totiž Litecoin zvolil např. rychlejší čas pro generaci bloků (2,5 minuty oproti 10 minutám). Rozdíl je také v mechanismu konsenzu, kdy na rozdíl od Bitcoinu, který využívá hash funkci SHA-256 využívá Litecoin Scrypt. Tu někteří považují za bezpečnější díky vyšší odolnosti před brute-force útoky.

Ve svých začátcích byl poté Litecoin označován za přímého konkurenta Bitcoinu, kdy jej např. jeho zakladatel ohlásil jako Lite (odlehčenou) verzi Bitcoinu. Časem však trh ukázal, o kterou z kryptoměn byl vyšší zájem. Z důvodu nízkých poplatků a rychlejší generace bloků si však Litecoin stále najde své využití jako jedna z nejvhodnějších kryptoměn pro bezpečné a decentralizované provádění transakcí.

Co nového na Litecoinu?

Litecoin je na tom z pohledu vývoje téměř tak, jako Bitcoin. Jednoduše se toho zas tak moc neděje, protože tato kryptoměna funguje tak, jak má. Není tak nutné tolik měnit. I z toho důvodu pak Litecoin netrenduje takovým způsobem, jako třeba i méně kvalitní novější kryptoměny. Co se ale stále řeší z pohledu technologie a vývoje, tak je implementace MimbleWimble. O té se více dozvíte v pravidelných měsíčních reportech od týmu, který na ní pracuje. Už v současnosti ale víme, že se vývoj za poslední dobu velice posunul a v brzké době bychom se mohli dočkat MimbleWimble transakcí přímo na mainnetu. Reálně se v komunitě spekuluje nad začátkem rozhodování o implementaci již na přelomu listopadu a prosince.

Jinak Litecoin těží zejména ze své na trhu již vybudované značky, kdy spousta institucí, které přidává více kryptoměn, než jen Bitcoin, přidává do svých produktů i Litecoin. Typickým příkladem je např. britská verze PayPalu, který podporuje pouze 4 kryptoměny. No a jednou z nich je také Litecoin. Stejně tak velkou novinkou bylo přidání možnosti plateb v kryptoměnách gigantem mezi řetězci kin, AMC. I zde se jednou ze 4 podporovaných kryptoměn stal Litecoin.

Největší ohlasy si však za poslední dobu na Litecoinu stejně odnesla zpráva, která se nakonec ukázala jako falešná. Konkrétně se jedná o přidání podpory litecoinových plateb obchodním řetězcem Walmart. O tom totiž vyšla zpráva přímo na oficiálním twitterovém účtu Litecoinu. To také způsobilo masivní pumpu na ceně této kryptoměny a Litecoin se zase dostal na přední příčky kryptoměnových magazínů. Tým Litecoinu i Walmart ale nedlouho poté tuto zprávu plně vyvrátily. A nepřekvapivě následoval propad.

Kdy litecoin (LTC) nakupovat?

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto textu jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Z pohledu HODLu v současnosti vidíme v Crypto Kingdom zajímavější kryptoměny. A to i přes to, že litecoin rozhodně má potenciál na hezké zisky. Čistě z trendu vývoje ceny v páru s USD tak mluvíme o potenciálním zhodnocení až okolo 200 %. Přes to však v současnosti trendují jiné kryptoměny. Z pohledu krátkodobějších nákupů bychom s nákupy neotáleli, jak se dozvíte ve videu. Cena litecoinu je totiž v páru s bitcoinem velice nízko a momentálně se nacházíme v akumulační zóně. Tato období z pohledu technické analýzy značí zpravidla velice zajímavé hodnoty pro nákup.

Autor analýzy

Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.