Connect with us

Bitcoin

Přikládá se korelaci Bitcoinu s S & P500 příliš velký význam?

Zveřejněno

bitcoin-sp500
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Populární trader Willy Woo je přesvědčen, že Bitcoin se začíná oddělovat od amerického akciového indexu S & P500 pokud jde o jejich společnou korelaci. Ta byla zřejmá několik měsíců a to zejména od období propadu trhů v březnu 2020 po vypuknutí pandemie koronaviru.

Willy Woo se tak přidává k názoru Anthonyho Pomiliana, který už v úterý upozornil, že dochází k tzv. decouplingu, při kterém mizí korelace daných aktiv a dostává se k neutrálním, případně až záporným hodnotám (při záporných hodnotách se porovnávané aktiva chovají zcela odlišně, např. aktivum A roste, když aktivum B klesá pozn.red.).

,,Bitcoin se již brzy bude stranit tradičních trhů a bude spíše poháněn interní s-křivkou přijetí (přijetí na způsob Startupu) než změnami jaké vnímají tradiční investoři, kteří ho považují za jakýsi hedge,“ uvedl už v září Willy Woo.

Tento populární trader je známý i pro svůj indikátor Valtue to Transaction Ratio (NVT), který jsme zmiňovali i ve včerejším článku. Představil ho v roce 2017 a jeho současné hodnoty podle něj podtrhují to, že Bitcoin má jasnou cenovou podporu přesto, že akcie S & P500 v posledních dnech klesají.

NVT indikátor je podobný indikátoru P / E (Price to earnings = cena k výdělkům), ale protože Bitcoin nemá v doslovném smyslu žádné výdělky, Woo nahradil hodnoty P / E hodnotou sítě, tedy tržní kapitalizace bitcoinu a každodenní hodnotou bitcoinových transakcí v dolarovém vyjádření.

Indikátor před dvěma dny ukázal, že cena NVT dosáhla svého nového maxima nad 11 000 USD (tak vysoko nebyla ani když Bitcoin dosáhl svého ATH 20 tisíc dolarů).

,,Tento test ukazuje, že i když padají akcie, Bitcoiny jsou poháněny svou velkou křivkou přijetí v kombinaci s tím, že pohlcují stále větší kapitál. Ukazuje to, že má perfektní vlastnosti na to, aby se stal bezpečným přístavem.“

Analytik Michalem van de Poppe však upozornil Willyho Wooa i Anthonyho Pompliana, že ztrátě korelace Bitcoinu a S & P500 indexu přikládají až přílišný význam. Je totiž přesvědčen, že když přijde velký otřes na trhu, jaký nastal ve zmiňovaném březnu 2020, všechny trhy budou mít opět tendenci směřovat k pozitivní korelaci (k jednotce), což znamená, že se budou chovat stejně. Zjednodušeně řečeno dojde k propadu akcií, zlata i Bitcoinu.

TIP: Chcete vědět co je to index S & P500, se kterým se Bitcoin častokrát porovnává? Dozvíte se z videa?

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.