Connect with us

Bitcoin

Princ Srbska tvrdí, že Bitcoin přijmou všechny země světa. Hodí se i muslimským, je v souladu se šaríí

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin má v řadě fanoušků další zajímavé jméno – je jím srbský princ Filip Karadordevič v angličtině známý také jako Philip Karageorgevitch, který tvrdí, že Bitcoin si dříve či později budou muset adoptovat všechny země světa.

Princ Filip Karađorđević (Philip Karageorgevitch), je „technickým“ princem Srbska a Jugoslávie, protože když byla zrušena monarchie, Srbsko jako stát ještě neexistovalo. ,,Ale dnes samozřejmě neexistuje Jugoslávie. A protože jsem srbského původu, pak jsem princem Srbska,“ vysvětlil v interview v srbské talkshow. V současnosti jde jen o formální titul, protože Srbsko je parlamentní republikou, ale někteří Srbové nadále podporují vytvoření parlamentní monarchie, která by byla podobná monarchii ve Spojeném Království .

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Princ v show překvapil konstatovaným , že brzy arabská země přijme Bitcoin jako zákonné platidlo a také vysvětlil, proč je tento krok pro všechny země časem nezbytný. Nutné je ale uvést, že nezná konkrétní zemi, která tak učiní první – zprávy tvrdící opak jsou tedy dezinformační.

Bitcoin je výborný pro muslimské země

,,Určitě se to stane. Ale nevím, která země nebo kde se to děje, jisté je však, že se to stane. Každá země nakonec přijme Bitcoin,“ uvedl Philip tvrdící, že BTC se výborně hodí pro muslimské země, protože „vydělává perfektní šaría peníze .“

Islámské právo šaría je založeno na učení Koránu a určuje, zda je něco dovoleno ( halal ) nebo zakázáno ( haram ). V případě peněz Philip tvrdí, že Bitcoin je dokonalou formu islámských financí.

,,Je jen otázka času, kdy ho muslimská země, která dodržuje právo šaría, bude muset přijmout ,“ pokračoval, ale hned v zápětí upozornil, že po těchto jeho slovech se objeví lidé , kteří pojmu tuto informaci jak prodejní artikl a budou tvrdit , že princ ví o zemi, která se chystá přijmout Bitcoin.

Princ Philip se poprvé zviditelnil na bitcoinové scéně v březnu letošního roku, kdy se objevil v jedné chat místnosti zaměřené na BTC. Vysvětlil v ní rozdíl mezi bitcoinem a kryptoměnami a dodal, že „Bitcoin je svoboda a tu chce pro každého.“

Následně se zúčastnil i konference v Miami Bitcoin 2022 a prý sehrál roli při adopci Bitcoinu na ostrově Madeira v Portugalsku, která byla oznámena právě na této akci.

Bitcoin řeší problémy remitenci

V článku, který publikoval Cointelegraph , se píše i o tom, jaký potenciál vidí ve využití bitcoinu při remitencích. Ty tu pro lidi, kteří žijí v rozvojových zemích a jsou na nich finančně závislí, příliš drahé, protože zprostředkovatel převodů si za ně bere vysoké poplatky. El Salvador, první země na světě , která si adoptovala bitcoin jako zákonné platidlo, řeší tento problém právě pomocí bitcoinu a princ Srbska věří, že je to výborné řešení i pro jeho krajany. ,,Na celém světě je mnoho Srbů. Je to obrovská diaspora. Myslím si, že největší koncentrace je v Kanadě a pak v Chicagu,“ doplnil.

Princ dokonce naznačil, že mezi v lidmi, kteří by si mohli adoptovat Bitcoin by mohl být brzy i nejlepší tenista současnosti Novak Djokovič . Snad nejpopulárnější Srb je milovníkem svobody a vícekrát přesvědčil o svých „mimo státních názorech “. Podle Prince je tak výborně připraven na „oranžovou pilulku“.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.