Connect with us

Ethereum

Přinese Kanada na trh i první Ethereum ETF?

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to jen zhruba měsíc zpátky, co společnost Evolve získala v Kanadě od místního regulátora pro cenné papíry povolení ke spuštění Bitcoinu ETF, ale zdá se, že nezahálí a už nyní chystá plán, jak získat jeho souhlas i pro vůbec světově první Ethereum ETF.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Společnost Evolve oznámila tento plán v rámci úterní tiskové zprávy, ve které prozradila, že kanadským regulačním orgánům již zaslala i první podklady související s touto žádostí.

,,Ethereum je stavebním kamenem inovace v oblasti digitálního financování, které je stále ještě v plenkách. Ethereum je nejvyužívanější blockchain, přičemž Ether se používá k placení transakčních poplatků a výpočetních služeb,“ uvedla firma, která má naději, že povolení tohoto produktu je pravděpodobné.

Firma Evolve však není jedinou, která se snaží získat povolení k Ethereum ETF v rámci kanadské jurisdikce. 25. února oznámil tento plán i holding CI Global Asset Management, jehož Ethereum ETF by se v případě schválení obchodovalo na torontské burze cenných papírů.

Pokud by jedna z těchto firem získala povolení na tento produkt, šlo by o vůbec první ETF související s druhou nejhodnotnější kryptoměnou.

Bitcoin ETF je v Kanadě populární

První dva ETF na Bitcoinu přitom vznikly v Kanadě jen před necelým měsícem a těší se velké oblibě. Kromě Evolve je druhou společností, která získala souhlas regulátora firma Purpose.

Prémiová cena bitcoinu u Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od americké firmy Grayscale krátce na to výrazně klesla a poprvé za 5 let se dokonce dostala do záporných hodnot.

Někteří analytici se proto domnívají, že mezi spuštěním Bitcoinu ETF v Kanadě a velkým zájmem investorů o jeho používání a poklesem zájmu o GBTC je přímý vztah.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.