Connect with us

Ethereum

Průměrné poplatky na Ethereum klesly meziměsíčně o 73%, inflace stoupá

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Cena průměrného poplatku zaplaceného za jednu transakci na blockchainu kryptoměny Ethereum (ETH) klesla meziměsíčně o 73,3% z 53,03 USD na 14,17 USD. Informoval o tom portál Cointelegraph.

Průměrný a mediánový transakční poplatek na Ethereum, které bylo v poslední době nechvalně známé přímo šíleně drahými poplatky, začal postupně od 10. ledna výrazně klesat s tím, že v současnosti je na nejnižších hodnotách od září 2021.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle údajů portálu Blockchain byl v lednu průměrný poplatek za Ethereum transakce na ceně 53,03 USD, což je „jen“ o 20 dolarů méně, než historické průměrné maximum 70,83 USD za jednu transakci z května 2021. V současnosti je však realizace transakce na Ethereum již mnohem „výhodnější“, o čemž vypovídá i tento graf:

Výrazně klesá i počet transakcí

Zajímavé také je, že výrazně klesl i celkový počet transakcí tohoto blockchainu. Čerstvá data ukazují, že 1. února klesl počet transakcí této sítě z 36 851 128 na 14 574 808, což představuje pokles o 60,44 % jen během jednoho měsíce. Taková čísla byla podle Cointelegraph naposledy zaznamenána začátkem roku 2019, přičemž meziměsíční pokles o 60% je v historii této kryptoměny vůbec největší.

Inflace Ethereum začíná stoupat

Nižší transakční poplatky a celkově nižší počet transakcí na síti Ethereum se odrážejí i na počtu spálených ETH. Ethery se pálí od 5. srpna 2021, kdy byla do sítě implementována aktualizace s označením EIP 1559. Ta upravuje protokol tak, že transakční poplatky se neposílají těžařům Ethereum, ale jsou určeny ke spálení nově vytěžených ETH. Tím pádem přispívají ke zpomalování inflace této kryptoměny, respektive v některých momentech ji dokonce dělali deflační.

Za posledních sedm dní však “redukce“ Etherů v oběhu klesla jen na 54,45%, což znamená, že inflace Ethereum v důsledku menší hodnoty zaplacených transakčních poplatků mírně stoupla. Za poslední den je redukce dokonce jen na 35%.

Z meziměsíčního pohledu je redukce stále relativně vysoká na 79,19% a od srpnové implementace EIP 1559 je na úrovni 70,64%. Zdá se však, že pokud bude trend nižších poplatků a menšího počtu transakcí pokračovat, budou tyto faktory negativně ovlivňovat benefity z aktualizace, která podle fanoušků Ethereum přiblížila tuto kryptoměnu k tzv. „sound money“.

Zdroj: watchtheburn.com,cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.