Connect with us

Bitcoin

Průzkum Goldman Sachs: Kryptoměny zaujaly CEOs a CFOs amerických pojišťovatelských firem

Zveřejněno

goldman sachs
Zdroj: Unsplash.com

Gigant investičního bankovnictví Goldman Sachs zveřejnil závěry ze svého tradičního každoročního globálního průzkumu mezi investičními společnostmi, který poprvé obsahoval i otázky týkající se kryptoměn.

Průzkum Goldman Sachs realizovaný mezi 328 hlavními finančními a investičními řediteli zjistil, že 6% celosvětově a až 11% amerických pojišťovacích firem potvrdilo zájem investovat do kryptoměn, nebo již do kryptoměn investovali.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tato zjištění následně komentoval Mike Siegel, globální vedoucí správy pojistných aktiv v Goldman Sachs: ,,Poprvé jsme dělali průzkum týkající se kryptoměn, o kterých jsem si myslel, že nezískají žádné respondenty, ale byl jsem překvapen. Dobrých 6% respondentů z tohoto odvětví uvedlo, že buď investují do kryptoměn, nebo do nich investovat zvažují.“

Zatímco americké pojišťovatelské firmy byly této možnosti nejnakloněnější (11% respondentů), na druhém místě byli zástupci asijských pojišťovacích společností (6%) a nejmenší zájem o kryptoměny byl mezi evropskými pojišťovacími firmami (pouze 1%).

Většina firem je stále skeptická

Průzkum zjistil, že kryptoměny skončily na pátém místě, pokud jde o jejich očekávané výnosy v následujících 12 měsících. 6% respondentů však překvapivě zařadilo kryptoměny na první místo dokonce i před americké a evropské akcie. Obecně však byli respondenti spíše skeptičtí – 16% si myslelo, že přinesou v následujících 12 měsících nejnižší výnosy. Zároveň jen 1% z dotázaných potvrdilo, že v následujících 12 měsících určitě navýší investice do kryptoměn, zatímco 7% uvedlo, že si zachovají svoji pozici a 92% konstatovalo, že do kryptoměn v následujícím období investovat neplánují.

Již existující investici do kryptoměn potvrdili přibližně 2% dotázaných a ačkoli jde o malý počet firem, analytici Goldman Sachs vyhodnotili tato zjištění jako „pozoruhodné”.

,,(V průzkumu) jsme položili několik doplňujících otázek a obecně společnosti, které buď investují nebo zvažují investici do kryptoměn, tak dělají, aby pochopili tento trh a porozuměli jeho infrastruktuře. Ale pokud se z nich (kryptoměn) stanou obchodovatelné měny, chtějí mít možnost určovat politiku v kryptoměnách a také přijímat prémie v kryptoměnách, stejně jako to dělají například v dolarech, jenech, librách nebo eurech,“ doplnil Siegel.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.