Connect with us

Bitcoin

Průzkum: Investici do Bitcoinu vážně zvažuje pouze 5% institucí

Zveřejněno

Prieskum BTC
Prieskum BTC

Nový průzkum, jehož výsledky publikovala konzultační společnost Gartner, naznačuje, že většina institucí je ještě výrazně vzdálená myšlence, že by investovaly v roce 2021 do Bitcoinu. Ve skutečnosti takovou možnost připouští pouze 5% dotázaných zástupců velkých firem.

Nákup BTC firmou Teslou za 1,5 miliardy dolarů, oznámení banky BNY Mellon podporovat Bitcoin či obrovský zájem o konferenci Microstrategy, které se zúčastnilo více než 7000 firem zajímajících se o Bitcoin, naznačovaly, že instituce mají v úvodu roku 2021 o Bitcoin opravdu gradující zájem. Zmiňovaný průzkum však tyto předpoklady vyvrací. Až 84% respondentů v něm totiž uvedlo, že Bitcoin zatím neplánují držet jako firemní aktivum, protože je příliš volatilní.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

16% respondentů průzkumu odpovědělo, že investici do Bitcoinu nevylučují, ale nebudou s tím spěchat a jen 5% potvrdilo, že se o koupi Bitcoinu intenzivně zajímají a udělají tak podle všeho už tento rok.

9% údajně začne držet nějakou část BTC ve svém portfoliu až po roce 2024 nebo později. Nuž a 1% uvedlo, že tak učiní někdy mezi lety 2022 a 2023.

,,Existuje mnoho nevyřešených problémů, pokud jde o používání Bitcoinu jako firemního aktiva. Je nepravděpodobné, že se adopce rychle zvýší, pokud nebudeme mít jasnější informace o těchto překážkách,“ uvedl k výsledkům průzkumu Alexander Band, vedoucí výzkumného oddělení Gartner Finance. ,,Finanční lídři, kteří mají za úkol zajistit finanční stabilitu, nejsou náchylní k spekulativním skokem na neznámé území,“ doplnil.

Průzkumu se zúčastnilo 77 finančních manažerů včetně 50 ředitelů. Jde o čerstvý průzkum, na jehož výsledky měly vliv i poslední týdny, během nichž Bitcoin výrazně rostl na ceně.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.