Connect with us

Bitcoin

První Bitcoin ETF v Kanadě sklízí velký úspěch, daří se i Bitwise

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Něco přes týden po spuštění prvního Bitcoinu ETF v Kanadě společností Purpose Investments je možné konstatovat, že o tento druh institucionálního nákupu Bitcoinu je opravdu velký zájem.

Potvrdila to analytická společnost Glassnode, která v úterý informovala že Purpose ETF má pod správou již aktiva v hodnotě 564 milionů dolarů, což je vzhledem k tomu, že má za sebou jen 5 dní obchodování, působivý výkon.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Velký zájem o tento produkt nastínila již historicky první hodina obchodování tohoto ETF, během níž se generoval objem obchodování o výši 80 milionů dolarů. Z „tweetu“ Glassnode vyplývá, že první Bitcoin ETF v Severní Americe má už krytí 8 288 BTC – přičemž 2 251 BTC bylo přidáno v průběhu úterý. Cesta k miliardě (v dolarovém vyjádření) je tedy velmi pravděpodobná a lze tento milník padne už tento týden, jak to predikoval už v pondělí analytik Bloombergu Eric Balchunas.

Zajímavé zprávy hlásí i přední správce kryptofondů společnost Bitwise, která v úterý potvrdila, že poprvé v historii překročila hodnota jejích spravovaných digitálních aktiv jednu miliardu dolarů.

Populární mezi investory je zejména fond Bitwise 10 Crypto Index Fund, který usnadňuje investici do 10 nejpopulárnějších kryptoměn na trhu. Aktuálně pokrývá více než 90% celkové držené hodnoty firmou Bitwise (v kryptosektoru).

,,Vidíme rostoucí poptávku profesionálních investorů a finančních poradců, kteří chtějí investovat do kryptoměn. Profesionální investoři oceňují indexové fondy, protože poskytují expozici a zároveň jistotu, že strategie bude řízena a vyvážená podle vývoje daného segmentu / kategorie,“ uvedla společnost.

Bitwise před pár dny také oznámila, že spouští první fond zaměřený na defi sektor-tzv. Defi Crypto Index, který zahrnuje kryptoměny Uni (Uniswap), Aave, Synthentix Network Token (SNX) a Maker (MKR).

zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.