Connect with us

Bitcoin

První kvartál 2021 už překonal v případě kryptofondů předchozí rekord

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Společnost CoinShares ve své nejnovější týdenní zprávě upozornila, že ačkoliv tento kvartál ještě neskončil, překonal už z pohledu přílivu investic do produktů zaměřených na institucionální investice do kryptoměn (zjednodušené řečeno krypotměnové fondy) předtím rekordní čtvrtý kvartál 2020.

Podle Coinshares a údajů z 15. března se v tomto čtvrtletí nalilo do kryptoměnových fondů 4,2 miliardy dolarů, což je více, než dříve rekordních 3,9 miliardy USD, které byly vložné do fondů v Q4 2020.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na trhu je aktuálně pět poskytovatelů služeb týkajících se investování do digitálních aktiv, kteří spravují majetek v hodnotě přes miliardu dolarů. Jde o Grayscale, CoinShares, 3iQ, ETC Issuance a 21Shares. Nedávno vzniklý Bitcoin ETF v Kanadě od firmy Purpose měl v době uvedení zprávy kapitál v hodnotě 517 milionů USD a nacházel se na šestém místě.

Rekordní byl i pátek 12. března – šlo o den, kdy tyto fondy spravovaly rekordní hodnotu 55,8 miliardy dolarů. Přispěl k tomu příliv 242 milionů dolarů za daný týden, což byl téměř dvojnásobný příliv kapitálu ve srovnání s týdnem předtím.

Zajímavé je, že značnou část tohoto nedávného přílivu kapitálu měla na svědomí kryptoměna Ethereum. Do jejích fondů se v týdnu končícím 12. března nalilo až 113,5 milionu dolarů, což tvoří téměř polovinu všech investic v daném období.

Do fondů, které tvoří koš více digitálních aktiv přišlo v onom čase „jen“ 3,6 milionu dolarů, což naznačuje, že zájem o tento produkt je výrazně nižší, než o možnost investování do fondů zaměřených na Bitcoin a Ethereum.

Největší hodnotu má pod kontrolou Grayscale – v čase reportu 15. března spravovala digitální aktiva v hodnotě 43,7 miliardy dolarů. Následuje CoinShares (4,89 miliardy USD), 3iQ (1,66 milirdy USD), ETC Issuance (1,2 miliardy USD) a 21Shares (1,11 miliardy).

Z 55,8 miliardy dolarů pod správou těchto firem měl Bitcoin drtivý podíl na celkovém majetku – až 45,5 miliardy USD. Druhé Ethereum představovalo 7,59 miliardy USD.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.