Connect with us

Bitcoin

První reakce odborníků na prodej BTC firmou Tesla – prý nejde o překvapení

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Na prodej bitcoinů společností Tesla (TSLA) reagovalo několik odborníků na kapitálové trhy a kryptoměny.

Společnost Tesla ve středu během zveřejnění earnings, tedy kvartálních výsledků o hospodaření společnosti za druhé čtvrtletí 2022, potvrdila, že prodala přibližně 75 procent svých držených bitcoinů, což Elon Musk odůvodnil tím, že automobilka potřebovala navýšit svou hotovostní dolarovou bilanci kvůli nejistotě ohledně vývoje Covid-19 v Číně.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Markus Thielen, který je investičním ředitelem singapurského správce digitálních aktiv IDEG konstatoval, že tento krok mohl souviset i se snahou „odpoutat pozornost od jejich hlavní činnosti (firmy Tesla).“

,,Nepřekvapilo by mě, kdyby Tesla pokračovala v okusování bitcoinu , když se Bitcoin stabilizuje, jinak by prodali 100%,“ reagoval Thielen poukazujíc na to, že Tesla prodejem značné části držených BTC nad touto kryptoměnou určitě zcela nezlomila hůl a klidně může v budoucnosti opět dokupovat, což vlastně potvrdil během earnings i samotný Musk .

Kylie Prucell, expertka na obchodování s akciemi z firmy Finder, konstatovala, že rozhodnutí firmy navýšit prodejem bitcoinů peněžní rezervy v dolarech není nic, v čem by byla výjimečná. ,,Vzhledem k tomu, že svět míří do ekonomického zpomalení a možná recese není neobvyklé, že investoři a firmy přesouvají kapitál z volatilnějších aktiv do fiatové měny,“ vysvětlila.

Tommy Honan, vedoucí strategických partnerství ve firmě Swyftx, si navzdory této informaci myslí, že loňské rozhodnutí Tesly koupit bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů byl pro kryptoměny mimořádně důležitý okamžik.

,,Prakticky to dalo jiným firmám povolení zahrnout kryptoměny do jejich rozvah a viděli jsme, jak se od té chvíle na trh začalo dívat mnoho velkých institucionálních investorů, stejně jako firmy s malou nebo středou kapitalizací,“ poukázal na skutečnost, že Tesla upřela na BTC výraznou pozornost, co už ani její prodeje bitcoinů v uplynulém kvartálu nezmění.

,,Musk potvrdil, že prodej nebyl verdiktem nad bitcoinem, ale jen hrou o peníze a vypadá to tak, že trh ho vzal za slovo. Cena BTC se za posledních 24 hodin stabilizovala a byli bychom překvapeni, kdyby (Teslu) následovali další velcí investoři a to zejména vzhledem k aktuální ceně BTC.“

Situaci ironicky komentoval skrze Twitter i Michael Saylor, šéf firmy Microstrategy , která vlastní téměř 130 000 BTC a po prodeji bitcoinů firmou Tesla se její náskok v žebříčku největších institucionálních držitelů BTC u veřejně obchodovaných firem ještě zvýraznil. ,,Když prodáte 75% vašich bitcoinů, zůstane nám jen 25% vašich bitcoinů,“ tweetl na sociální síti, kterou chtěl Elon Musk koupit, ale nedávno od tohoto cíle ustoupil a aktuálně se plánuje s Twitterem soudit.

Zdroj: Cointelegraph

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.