Connect with us

Recenze

Recenze Abra: Aplikace a peněženka s převratnou novinkou – kryptoměnovým indexem

Zveřejněno

Abra - Bitwise 10 Crypto Index (BIT10)
Abra - Bitwise 10 Crypto Index (BIT10)

Abra je velmi zajímavý „hybrid“ pro investory do kryptoměn, který nabízí od října 2018 mimořádně atraktivní produkt – index s deseti top kryptoměnami, do kterých je možné investovat již od 5 dolarů. Jde o vůbec první takto dostupný index ve světě digitálních jmen pro malé, tedy retailové investory.

Co je Abra?

Mobilní aplikace Abra umožňuje jednoduchou investici do 30 kryptoměn, 50 světových měn, do akcií předních světových společností (Facebook, Amazon, Google, Tesla a podob.) a také do unikátního BIT10 tokenu, který je postaven na Bitwise 10 Crypto Indexu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Funkce Abra

1. Možnost koupit BTC přes stránku

Základní věc, kterou můžete udělat přímo na stránce Abra, je koupit Bitcoin (BTC) prostřednictvím platební karty VISA nebo Mastercard. Jednoduše zadáte částku BTC, kterou chcete koupit, vyplníte adresu, kde se mají vaše BTC odeslat a zrealizujete platbu. Pokud nemáte peněženku, Abra nabízí možnost vytvořit si ji. Tato služba však není ničím průlomová.

BTC si môžete kúpiť priamo cez stránku Abra.com

2. Mobilní aplikace pro obchodování s kryptoměnami

Mnohem zajímavějším produktem je mobilní aplikace Abra, která funguje na Androidu i iOS. Její uživatelské prostředí vypadá velmi dobře, ale to rozhodně není jediným plusem tohoto produktu.

Přes aplikaci Abra můžete:

  • Koupit Bitcoin a to několika způsoby: bankovním převodem, platební kartou VISA či Mastercard
  • Odeslat Bitcoin, Litecoin, Ethereum nebo Bitcoin Cash na peněženku Abra
  • Obchodovat Bitcoin s 30 kryptoměnami a až 50 fiatovými měnami
  • Investovat do indexu Bitwise 10 Crypto Index prostřednictvím tokenu BIT10, který je výhradně dostupný pouze na této aplikaci (TOP!)
  • Obchodovat s Bitcoinem vůči světovým akciím např. Facebooku, Amazonu a podob. (NEW!)

Abra - Jednoduché investovanie do kryptomien vrátane BIT10 tokenu založeného na Bitwise 10 Crypto Indexe

3. Index Bitwise 10 Crypto Index (BIT10)

Říjen 2018 se stal měsícem, kdy společnost Abra přinesla na trh první kryptoměnový indexový token BIT10. Ten umožňuje uživatelům její aplikace investovat najednou do 10 TOP kryptoměn prostřednictvím jednoho jednoduchého obchodu.

Indexové investování bylo ve světě kryptoměn dosud nabízeno pouze akreditovaným investorům s masivním kapitálem. Abra však vytvořila token BIT10 založen na Bitwise 10 indexu, do kterého je možné investovat jedině na aplikaci Abra a to již od 5 dolarů a dokonce za nulové poplatky. Abra také nestanovuje žádná omezení na frekvenci transakcí nebo nákupních oken, což dělá produkt ideálním řešením pro nestálých nebo nejistých investorů, kteří se neumí rozhodnout do kterých kryptoměn investovat.

Bitwise 10 Crypto Index (BIT10) - banner

Token BIT10 je řízen společností Bitwise Asset Management v americkém San Francisku. Výkonný tým Bitwise má desítky let zkušených zaměstnanců Facebooku, BlackRock, Goldman Sachs, JP Morgan a dalších významných společností.

Investicí do BIT10 pokrýváte aktuálně přes 80% celé tržní kapitalizace kryptoměn, která se soustředí v 10 předních kryptoměnách. Abra také v době spuštění produktu ukázala, že z historického hlediska by od počátku roku 2017 do září 2018 přinesla investice do tohoto tokenu vyšší zisky, než přímá investice do Bitcoinu.

Graf: Token BIT10 vs. Bitcoin od januára 2017 do konca septembra 2018

Graf: Token BIT10 vs. Bitcoin od januára 2017 do konca septembra 2018

Jak funguje obchodování s indexy?
Zatímco ve světě kryptoměn je obchodování s indexy ještě „v plenkách“, na světových trzích jde o populární produkt. Indexy představují skupinu aktiv, které se týkají specifického tržního sektoru. Celková hodnota daného indexu se počítá tedy na základě aktuální ceny všech titulů, které se nacházejí v daném indexu. V případě tokenu BIT10 od ABRY se tedy hodnota tokenu BIT10 vypočítá na základě celkové hodnoty všech 10 kryptoměn, které se v tomto indexu nacházejí.

4. obchodování s akciemi a ETF

Abra v únoru 2019 oznámila, že už letos zpřístupní ve své mobilní aplikaci i možnost investovat Bitcoin do akcií předních světových společnosti jako jsou Amazon, Tesla, Facebook, Google a podobně, ale také ETFs. Tato funkce by měla být zpřístupněna již brzy.

Abra

Abra

Obchodování na Abra

Abra není jen aplikace na obchodování s kryptoměnami. Je to i peněženka pro Bitcoin, ke kterému máte privátní klíč.

Co to tedy znamená?
Pokud chcete začít obchodovat na Abra, musíte si na tuto aplikaci odeslat vaše Bitcoiny nebo přímo přes aplikaci si Bitcoin koupit. Zakoupen BTC budete mít v peněžence, ke které budete mít vlastní privátní klíč. Ten si musíte někde uschovat (pro bezpečnost nejlépe na papír takovým způsobem, abyste ho nikdy neztratili). Abra vašim privátním klíčem nikdy disponovat nebude.

Princip obchodování
Když budete mít v peněžence Abra vaše Bitcoiny, můžete začít obchodovat s ostatními kryptoměnami včetně BIT10 (tedy tokenu Bitwise 10 Crypto indexu) a také s 50 fiatovými jmény, vše s nulovými poplatky! Ve skutečnosti je však vlastnit nebudete. Vlastnit budete vždy jen váš Bitcoin, jehož hodnota se bude měnit v závislosti od změny hodnoty toho, do čeho jste na Abra investovali.

Příklad: Na Abra budete mít 1 BTC. Rozhodnete se, že koupíte 10 ETH (ethereum). V tomto okamžiku Abra vytvoří smart kontrakt, který vám garantuje, že máte právo na 10 ETH bez ohledu na kolísání cen mezi BTC a ETH. Když se rozhodnete zaměnit vašich 10 ETH zpět za Bitcoin, Abra vypočítá kolik BTC byste měli obdržet na základě změny hodnoty ETH vůči BTC. Aplikace vás bude samozřejmě nepřetržitě informovat o tom, v jakém stavu je váš obchod a jakou má vaše konto aktuálně hodnotu (v BTC i fiat měně tedy v eurech resp. dolarech).

Ukončení obchodování
Vybrat aktuální zůstatek v BTC se dá několika způsoby – buď odešlete váš BTC na jinou peněženku určenou pro BTC nebo zaměníte BTC za dolary a následně si je přes aplikaci odešlete na váš bankovní účet.

Bezpečnost

Abra nedisponuje privátním klíčem k vaší peněžence, vlastníte ho jen vy. Tím se Abra odlišuje od burz, které vám privátní klíč neposkytnou, tedy odpovědnost za stav účtu na burze přebírají oni. Pokud by tedy byla burza hacknutí, můžete ztratit všechno, co na ní máte. V případě hacku Abra by to neplatilo. Rizikem je však váš vlastní mobilní telefon. Pokud by byl hacknutý nebo ukraden, hacker / zloděj dostane přímý přístup k vašemu účtu. Chrání vás jen PIN KOD, který musíte zadat vždy, když aplikaci přes smartphonu otevřete.

Abra dvoufaktorovou ochranu (2FA) neposkytuje, přičemž to zdůvodňuje tím, že pokud je již zařízení hacknuté nebo odcizené, 2FA si může hacker / zloděj snadno vygenerovat sám. Naopak doporučuje, aby byl mobil chráněn antivirem, ochranou 2FA pro celý mobil, aby se nepoužíval na návštěvu potenciálně nebezpečných stránek (např. erotické stránky), abyste ho chránili před zloději a podobně. Váš smartphon v případě používání aplikace Abra musíte vnímat jako svou peňeženku.

Když si koupíte nový telefon nebo ztratíte ten starý, privátní klíč vám bude sloužit k tomu, abyste vaši peněženku obnovili. Ztráta privátního klíče v případě, že přijdete o přístup k aplikaci (rozbití či ztráta telefonu, krádež …) by byla pro vás v bolestivá, protože jste jediný, kdo jím disponuje.

Závěr

Mobilní aplikáce Abra nás opravdu zaujala, skvělé zní zejména možnost investice do indexu Bitwise 10 Crypto Index (Bit10 tokenu), což vám zatím nikdo jiný nenabídne, pokud tedy nepatříte mezi velké ryby s obrovským kapitálem. Aplikace funguje rychle a plusem nepochybně je, že na rozdíl od burz máte privátní klíč k vaší BTC peněžence, tedy reálně vlastníte Bitcoin. Rizikem je hlavně to, že se jedná o mobilní aplikaci, tedy pokud by vám někdo hacknul mobil, nebo vám ho ukradl, můžete mít problém. Aplikaci Abra doporučujeme pokud chcete obchodovat s kryptoměnami nebo využít zmíněný Bitwise index, ne však jako vaši hlavní peněženku na úschovu BTC.

Další alternativy

Coinbase – nejznámější kryptosměnárna nabízející možnost přímé koupě kryptoměn. Součástí je online peněženka. V hodnocení směnáren a burz podle ICORating jde o nejbezpečnější směnárnu. Nedisponujete však privátním klíčem k vašim peněženkám, čímž se vytváří teoretické riziko při hacku, které je však málo pravděpodobné. Nabízí burzu Coinbase Pro, na kterou je možné odeslat kryptoměny z peněženky Coinbase s nulovým poplatkem.

Recenzi Coinbase si můžete přečíst zde
Návod jak vytvořit účet na Coinbase a verifikovat ho
Návod jak koupit a odeslat kryptoměny z Coinbase

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Coinbase – top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Binance – největší světová burza s kryptoměnami určena pro ty, kteří chtějí s kryptoměnami aktivně obchodovat, nebo koupit kryptoměny, které nejsou dostupné na běžných směnárnách. Skvělé pro trejdery a Binance má výbornou aplikaci. Nedoporučuje se používat jako peněženka na dlouhou dobu, protože nevlastníte privátní klíče. Na burze byste měli mít vždy jen to, s čím plánujete obchodovat. Doporučeným postupem pro začátečníky je koupit Bitcoin na Coinbase a následně jej odeslat na Binance. Registrovat na Binance se můžete i přes náš link, co vás nic nestojí, ale pomůžete rozvoji portálu kryptonovinky.com.

Binance - svetová burza s kryptomenami

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.